No active "ca-sidebar-197687" sidebar

DUŠAN ĎUBEK: Ďakujeme za pomoc pri organizovaní Majstrovstiev, o rok sa vidíme zas

Každý vyznávač športovej kulturistiky či fitnes vie, že v Hnúšti sa v polovici apríla uskutočnili veľmi úspešné Majstrovstvá SR v kategórii juniorov a junioriek a v triede Masters. Hlavným organizátorom bol Fitnes klub Hnúšťa a Dušan Ďubek (bývalý majster Československa v kulturistike a člen reprezentácie vtedajšej ČSFR). Dušan Ďubek sa dodnes venuje kulturistike, trénuje a aktívne pôsobí v štruktúrach Slovenskej asociácie kulturistiky fitness a silového trojboja. Najnovšie si vyskúšal svoje organizačné schopnosti na spomínaných majstrovstvách, ktoré sa mu podarilo úspešne dotiahnuť do Hnúšte.

Dušan Ďubek považuje majstrovstvá za veľmi vydarené, hoci tvrdí, že vo všetkom sa dá napredovať. Veľmi ho mrzí limitovaná kapacita objektov, čo považuje za najväčšiu „chybu“ majstrovstiev. Tej sa však, žiaľ, nedalo vyhnúť. Objekt podľa jeho slov musí spĺňať určité kritériá a musí byť prispôsobený. V hnúšťanskom kine, kde bola súťaž, dokonca museli robiť aj stavebné úpravy. Dôležité sú aj správne svetelné podmienky. S kapacitou sa podľa Ďubeka bojovať nedalo.

"V prvom rade chcem poďakovať sponzorom, bez ktorých by to jednoducho nešlo" hovorí Ďubek. "Bolo ich mnoho a vopred sa ospravedlňujem, ak na niekoho zabudnem. Poďakujem teraz tým najväčším," hovorí a menuje: Ing. Ladislav Sedmák, MUDr. Csaba Lehocký, Andrea Korytiaková, Ivan Romok, Marcel Lipták, spol. RS-NET, Ivan Dudek, Miramed s.r.o., Miroslav Iványi, Kamenárstvo Ulický, Hotel Carrera, Ing. Peter Kardoš, Ing. Ivan Demian, Grigorij Šamin a ďalší. "Skutočne mi je ťažko Vám teraz menovať všetkých, lebo pri organizácii pomohli naozaj viacerí, osobitne by som vyzdvihol Dušana Vrábľa, ktorý urobil kus nesmiernej práce a samozrejme hnúšťanského primátora Michala Bagačku, rovnako aj primátora Tisovca Petra Mináča.“

Ďubek nezabudol ani na fitnescentrá z okresu, tvrdí že takmer každé má už za sebou nejeden úspech, čomu sa teší. Na týchto majstrovstvách to dobre vyšlo trénerovi Rolandovi Brosmanovi z Roland Fitness, ktorý zo svojho tímu pripravil zverenkyňu Radku Borosovicsovú tak fantasticky, že po "našich juniorských hnúšťanských", Radka skončila vo svojej kategórii Bikiny Fitness na neskutočnom 5. mieste medzi ženami aj na Majstrovstvách SR v Nitre.

"Podarilo sa, ale neskončili sme,“ usmieva sa Dušan Ďubek. "Slovenská asociácia bola s organizáciou majstrovstiev tak spokojná, že sme dostali zelenú aj na budúci rok, už teraz rozmýšľame nad priestormi, organizáciou a hlavne sponzormi, bez nich to nejde. Som presvedčený, že sme nielen im, ale všetkým, čo do kulturistiky a fitness investujú, niečo dali. Patrí im veľké ďakujem. O rok v okrese Rimavská Sobota dovidenia,“ rozlúčil sa Ďubek.

[nggallery id=981]

Zdroj: Rimava.sk, Reklamný článok

Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross