No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Falconisti si zmerali sily aj na regionálnej súťaži. Odniesli si niekoľko cenných kovov

1. novembra 2022 | | |  | 
Zdroj foto: Tibor Figei

RIMAVSKÁ SOBOTA – Začiatkom októbra usporiadal rimavskosobotský klub Falcon regionálnu súťaž v datotsu (bojové disciplíny) v chanbare pod názvom pod názvom Falcon Regional Open 2022.

Bol to posledný test pre Falcoňákov pred Majstrovstvami Česka v športovej chanbare. Otvorené boli kategórie detí, juniorov a dospelých. Súťaže sa zúčastnili aj chanbaristi z Čiech. Informoval o tom tréner chanbaristov z Falcon Taekwondo klub Rimavská Sobota Tibor Figei.

Článok pokračuje pod reklamou


Súťažilo sa v disciplínach krátky meč, dlhý meč, krátky meč jednoruč, dlhý meč jednoruč, dlhý meč obojruč, kombinácia krátkeho a dlhého meča. Víťazi jednotlivých disciplín bojovali aj o titul absolútneho šampióna tzv. Grandšampióna v datotsu (zápas) a v kihondose (súborné cvičenia).

"V kategórii najmladších detí (5 až 8 rokov) sa najviac darilo Maťúšovi Svoreňovi, ktorý vyhral dve disciplíny a v jednej bol druhý. Na tatami nastúpili aj bratia Janko a Jurko Badinkovci. Janko získal jednu zlatú a dve bronzové medaile. Jurko získal dve strieborné a jednu bronzovú medailu," povedal pre Rimava.sk Tibor Figei.


K téme: FOTO: Sobotskí Falconisti zahviezdili aj na medzinárodných majstrovstvách Česka


V kategórii 9 až 13-ročných si vybojoval slovenský reprezentant Matej Gregorec tri zlaté medaile, dve strieborné a stal sa aj Grandšampiónom v zápase (datotsu). Pekne si viedol aj František Kökény, ktorý si vybojoval jednu zlatú a jednu striebornú medailu  a stal sa aj Grandšampiónom v súborných cvičeniach (kihondosa). Dominik Oštrom, ktorý len nedávno začal cvičiť chanbaru, získal jednu zlatú, dve strieborné a jednu bronzovú medailu. Takisto dobre si viedol aj Dominik Deme, ktorý si vybojoval dve bronzové medaile.

V kategórii juniorov nastúpili aj dvaja slovenskí repezentanti: Lukáš Kurek a Tomáš Kuvik. Lukáš Kurek získal tri zlaté, dve strieborné a jednu bronzovú medailu. Tomáš Kuvik získal takisto tri zlaté, jednu striebornú a dve bronzové medaile.

Článok pokračuje pod reklamou


"V seniorkách nastúpila už 18-ročná Laura Dávidová (slovenská reprezentantka), ktorá si vybojovala štyri zlaté, jednu striebornú a jednu bronzovú medailu a stala sa aj Grandšampiónkou v súborných cvičeniach v spojenej kategórii juniorov a seniorov a takisto aj najúspešnejšou účastníčkou turnaja. Juniorskí reprezentanti nastúpili aj v seniorskej kategórii a viedli si veľmi dobre. Lukáš Kurek získal jednu zlatú, dve strieborné a dve bronzové medaile. Tomáš Kuvik získal jednu zlatú a tri strieborné medaile. Súťaž prebehla bezproblémovo," dodal Figei.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross