No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Fanny opäť zažiarila na celosvetovom Zumba stretnutí za veľkou mlákou

Písal sa rok 2012 a blonďavé dievčatko z Rimavskej Soboty, Fanny Madarászová, stojí na pódiu celosvetového stretnutia tanečníkov zumby. Pozvanie dostala od samotného zakladateľa zumby Beta Pereza. Odvtedy už uplynulo niekoľko rokov a z 13-ročnej Fanny sa stala mladá slečna, ktorá odvtedy nechýba na žiadnom veľkom ba ani na tom najväčšom zumba stretnutí.

Nebolo tomu inak ani tento rok, keď spoločne so svojimi rodičmi sa vydali do amerického Orlanda na jubilejný, 10. ročník, celosvetového podujatia Zumba Convention. Rovnako aj tentoraz dostala pozvanie od zakladateľa zumby. Ako ďalej pre Rimava.sk povedala Enikő Madarászová, mamina mladej zumbistky, na podujatí sa zo sto krajín sveta stretlo 10 tisíc zumba inštruktorov, aby sa vzdelávali, získali vedomosti, skúsenosti a taktiež, aby si dobre zatancovali. Medzi nimi nechýbala ani jediná Rimavskosoboťanka, Fanny, ktorá je vo svete veľmi obľúbená medzi fanúšikmi zumby. Jej vystúpenie sledovali okrem jej rodičov aj ďalší štyria slovenskí inštruktori. A okrem toho ju mohli sledovať aj ďalší fanúšikovia zumby pri televíznych obrazovkách.

„Pre nás to nebola nová situácia, nakoľko sa Fanny už šiestykrát zúčastnila na tomto podujatí. Ale vždy je to obrovská radosť vidieť ju na javisku a počuť, cítiť, vidieť, že jej 10 tisíc ľudí tlieska. Veľmi sme na ňu hrdí,“ hovorí Enikő a dodáva, že Fanny tento rok stála na jednom pódiu s takými hviezdami ako sú Fanny Lu, Max Pizzolante, Machel Montano, Red Eye Crew, Jen Carlos a Daddy Yankee. Ako ďalej jej mamina priblížila, v Amerike Fanny najskôr ale čakali niekoľko hodinové tréningy v Miami, aby dvojhodinová šou v Orlande bola dokonalá.

Preto aj známy Disneyland v tomto meste na Floride ešte Madarászovci nenavštívili. „Fanny hovorí, že ona by sa vtedy chcela dostať do Disneylandu, keď s nimi bude aj jej 8-ročná sestra Lili a 3-ročný brat Márk,“ priblížila Enikő. Napriek tomu sa podľa jej slov vrátili spoza veľkej mláky s množstvom pekných zážitkov. Ako poznamenala mamina, nakoľko boli teraz už piatykrát v Amerike, majú tam veľa priateľov a okrem tohto svetového podujatia je pre Fanny veľmi dôležitý práve čas strávený s nimi. „Nezabudnuteľné zážitky sú pre ňu profesionálne fotenie, natáčanie videoklipov, DVD,“ doplnila Enikő. Ako zároveň spomenula, pre mladú zumba tanečníčku je Zumba Convention každoročným cieľom. Preto podľa jej slov Fanny vždy tancuje, precvičuje, pripravuje choreografie, chodí na vystúpenia, tvrdo pracuje.

Nebolo tomu inak ani počas tohto roka. Fanny sa okrem Ameriky už predstavila aj v Ríme, Madride, Rimini, Merkers (Nemecko) či v Budapešti. „Pre Fanny sa teraz začínajú prázdniny, nakoľko bola v Nemecku, Londýne a teraz sa vrátila z Ameriky. Vytýčila si nové ciele, sny, takže aj tento rok bude tvrdo pracovať,“ priblížila jej mama, ktorú ale mrzí, že na Slovensku nie je taká uznávaná ako vo svete.

Fanny Madarászová tancuje zumbu a reprezentuje ju vo svete už od svojich piatich rokov. V roku 2012 v Rimini ju spozoroval Beto Perez – zakladateľ zumby, ktorý žije v Miami. Odvtedy spolu vystupovali mnohokrát. Tento rok Fanny tancovala v Ríme, Madride, Rimini, Merkers, Budapešti, Miami a vrchol bol v Orlande, kde mohla tancovať so svetovo najslávnejšími zumba tanečníkmi ako aj so samotným Beto Perezom. Fanny zatiaľ na svetovo najväčšej udalosti, na Zumba Convention, vystupovala šesťkrát, z toho dvakrát v Los Angelese, raz v Lille a tritkrát v Orlande.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: archív rodina Madarász


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross