No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Festival Divadlo a deti, program bude plný dobra, zábavy a fantázie

Zdroj: MsKS R. Sobota

RIMAVSKÁ SOBOTA – V rámci festivalu DIVADLO A DETI, ktorý prebieha vo štvrtok a piatok (13. – 14. júna) v Dome kultúry v Rimavskej Sobote, sa verejnosti okrem šiestich súťažiacich súborov predstavia aj dvaja hostia. Ich predstavenia, ktoré boli pôvodne naplánované na nádvorí Čierny orol, sa presúvajú do bábkovej sály Domu kultúry (vchod cez Dekáč).

Dnes o 17:00 sa môžete tešiť na predstavenie "POSTAV SA ZA SEBA". Toto predstavenie je určené pre všetky deti a ich rodičov. Príbeh lesných zvierat a tvorov nás naučí, aké dôležité je postaviť sa za seba a za tých, ktorí to potrebujú, aj keď to môže byť náročné.

Článok pokračuje pod reklamou


Hlavnými postavami príbehu sú odvážny Medveď, sebavedomá Lasica a Lester – zlodej, ktorý ničí les a strpčuje život jeho obyvateľom. Spolu s Lasicou si deti precvičia sebavedomý obranný postoj, nájdu v sebe silný hlas a naučia sa komunikovať svoje pocity a potreby. Predstavenie je doplnené vzdelávacími materiálmi na ďalšiu prácu s deťmi a je podporené z verejných zdrojov Fondom na podporu umenia. Vstup je zdarma.

Zajtra, 14. júna o 17:00, vás festival Deti a divadlo pozýva na rozprávkovú komédiu "PRASIATKO PIGI A JEHO DOBRODRUŽSTVÁ". Predstavenie od Teatra Komika je príbehom o prasiatku, ktoré uteká z rozprávky, lebo sa mu nepáči jeho prasačí príbeh, v ktorom ho chce zožrať hladný vlk.

Prasiatko hľadá šťastie v iných rozprávkach a stretáva sa so spisovateľom, ktorého prosí o nový príbeh bez vlka. Spoločne možno vytvoria úplne novú rozprávku plnú princezien, kráľov, drakov a iných postáv. Toto rodinné predstavenie je určené pre deti predškolského aj školského veku a opäť je podporené Fondom na podporu umenia. Vstup je zdarma.


Festival Divadlo pre deti priláka do R. Soboty stovku účinkujúcich. Všetkých čaká inšpirácia i zábava


Festival DIVADLO A DETI 2024 tak ponúka nielen súťažné predstavenia, ale aj bohatý program pre celú rodinu, ktorý vás vtiahne do sveta fantázie a dobrodružstva.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross