No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FIĽAKOVO: K zbernému dvoru chcú získať peniaze aj na kompostáreň

filakovo-robert-piatrikFiľakovská samospráva chce tento rok zavŕšiť svoj zámer komplexne vyriešiť problematiku odpadového hospodárstva. Podáva projekt na zriadenie kompostárne biologicky rozložiteľného odpadu. Žiadať bude o nenávratný finančný príspevok vo výške takmer 326-tisíc eur, z vlastného rozpočtu by ho mala financovať sumou viac ako 16-tisíc eur. Rimava.sk o zámere informoval tlačový referent mesta Jozef Mikuš.
Kompostáreň bola podľa jeho slov pôvodne súčasťou projektu zberného dvora, ktorý mesto sprevádzkuje tento rok. „V tom čase ale podmienky projektu nedovoľovali projekt podať v takom znení, ako bol pôvodne koncipovaný. Preto bola kompostáreň z projektu vylúčená,“ informoval primátor mesta Attila Agócs, podľa ktorého doteraz biologicky rozložiteľný odpad odvážali do firmy AGRO CS vo Veľkých Dravciach. „Ročne nás to stálo približne 18-tisíc eur,“ dodal primátor. Ako zároveň spomenul, zriadenie kompostárne bude pre mesto znamenať výrazné šetrenie v mestskej kase. „Predpokladám, že po sprevádzkovaní kompostárne znížime náklady na likvidáciu zeleného odpadu o 50 až 60 percent,“ odhadol.
Kompostáreň má byť zriadená v areáli zberného dvora na Ratkárskej ceste. Vyrobený kompost bude využívaný na hnojenie mestských pozemkov, napríklad v mestskom parku či iných záhonoch.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Robert Piatrik


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross