No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FIĽAKOVO: Materskú školu čaká prestavba za takmer 60 tisíc eur

perex-materska-skolaMaterskú školu na Daxnerovej ulici vo Fiľakove čaká prestavba. Projekt zabezpečí inštitúcii väčšie priestory, nové sociálne zariadenia a bude ju môcť navštevovať viac detí. Na prestavbu materskej školy získala fiľakovská samospráva minulý rok dotáciu od ministerstva školstva vo výške 58 tisíc eur. Rimava.sk o tom informoval tlačový referent mesta Jozef Mikuš.

„V súčasnosti sú mnohé výzvy na obnovu škôlok najmä kvôli zvýšeniu ich kapacity. Mnoho rodičov na Slovensku nemá možnosť dať deti do škôlok, lebo sú kapacitne poddimenzované. U nás je to štatisticky približne 30 detí,“ informoval Attila Agócs, primátor mesta, podľa ktorého bude rekonštrukcia prebiehať v jednom z dvoch blokov budovy - nevyužívanú lodžiu zastavajú a vytvoria tam nové sociálne zariadenia.

Podľa primátora v súčasnosti tieto bloky budovy nie sú vyhovujúce ani z hľadiska kvality a ani z hľadiska počtu, vzhľadom na množstvo detí navštevujúcich toto zariadenie. Ako ďalej uviedol nová trieda vznikne v priestoroch terajšej telocvične. „Vďaka tomu sa zvýši kapacita škôlky o 20 detí,“ doplnil Agócs a dodal, že okrem dotácie z projektu zainvestuje samospráva aj z vlastného rozpočtu. „Vymeníme na budove staré okná za plastové. Okrem spolufinancovania projektu nás to bude stáť približne 22 tisíc eur,“ avizoval s tým, že rekonštrukcia prvého bloku by mala prebehnúť v letných mesiacoch počas prázdnin.

Ako primátor ozrejmil, plánujú sa uchádzať aj o grant z Integrovaného regionálneho operačného programu, vďaka ktorému by zrekonštruovali aj druhý blok budovy. „Vytvorilo by sa tým miesto pre ďalších desať detí. Z tohto grantu by sme sa zároveň zamerali na energetickú úsporu a vnútorné vybavenie škôlky,“ spomenul primátor, ktorý odhaduje, že ak budú úspešní aj s touto žiadosťou, prestavba druhej časti by sa mohla zrealizovať v budúcom roku.

MS Daxnerova ulica

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: archív mesta Fiľakovo


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross