No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Fiľakovo na tri dni ožije umením, kultúrou či koncertami

Koncerty, kreatívne programy, verejný život, umenie, kultúra – to všetko nájdete na festivale UDVart 2018 od 5. do 7. júla vo Fiľakove, vo dvore Mestského vlastivedného múzea. V spolupráci s Umeleckou dielňou FOLT sa aj v tomto roku uskutočnia workshopy a tvorivé dielne (creativ workshop, festivalové inštalácie, kováčska dielňa a ďalšie remeselnícke dielne, filmový workshop, slam poetry workshop, historická fotografická dielňa). Rimava.sk o tom informovala Andrea Illés Kósik, riaditeľka Mestského kultúrneho strediska vo Fiľakove.

„Program obohacujú rôzne výstavy a premietania – projekcia na stenu z tvorby akademického maliara Petra Földiho. Témou tohtoročného festivalu je otvorenosť a akceptovanie iných,“ priblížila. Ako ďalej uviedla, diskutovať sa bude o kultúrnej, etnickej a národnostnej rôznorodosti (Pestré Slovensko), o maďarsko-slovenskom výmennom programe detí (Confident Generation) a festival navštívi aj bloger a civilný aktivista Ján Benčík. Podľa riaditeľky milovníci slam poetry počas festivalu zažijú slovensko-maďarský súboj.

Keď bude organizátorom priať aj počasie, tak aj v tomto roku nebude chýbať večerné kino pod lipou a vo vynovenej forme bude fungovať aj chill stan pre tých, ktorí sa chcú troška uvoľniť. „Okrem remeselníckych pív, lezeckej steny, stolného futbalu, knižného stanu a programov pre deti sa ako novinka objaví aj stan so spoločenskými hrami,“ prezradila. Na koncertoch v štýle cross-over vystúpia na javisku domáce skupiny (Pázsit, Hajni és a Fiúk) a zahraničné kapely z Maďarska Csík János a Mezzo, Zságbamacska, Szeder a z Čiech Circus Brothers.

Organizátorom podujatia je Mestské kultúrne stredisko vo Fiľakove, spoluorganizátor Hradné múzeum vo Fiľakove. Festival UDVart 2018 je podporovaný z Fondu na podporu kultúry národnostných menšín a z NKA. Ďalšie informácie a predaj on-line vstupeniek nájdete na stránke www.kultura.fialkovo.sk a www.udvartfestival.com, alebo na facebook-u.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross