No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Fiľakovo „okupujú“ veterány, pozrieť si ich môžete až do mája

perex-veteranyFiľakovo je plné veteránov. Dôvodom koncentrácie približne 250 modelov starých áut je výstava zberateľa modelov veteránov Jaroslava Balčíka, ktorá potrvá až do 12. mája. Otvorenie výstavy v piatok, 8. apríla, bolo okorenené aj prehliadkou skutočných „pánov na štyroch kolesách“, ktoré na vernisáž zapožičali zberatelia z lučeneckého klubu veteránov.

Ako ďalej Rimava.sk informovala Viktória Tittonová, riaditeľka Hradného múzea vo Fiľakove, ktoré výstavu organizuje, malí i veľkí návštevníci mohli na nádvorí vidieť viac ako desiatku veteránov, medzi nimi bola stará Škoda Octavia, Volga, Ford Cortina či Trabant.

„Pre návštevníkov sme pripravili aj dobovú hudbu 50-tych, 60-tych a 70-tych rokov ako aj občerstvenie v podobe guľášu a zákuskov,“ priblížila Tittonová, podľa ktorej si v prvý deň výstavy prišlo veterány pozrieť približne 250 návštevníkov. „Piatkovej vernisáže sa zúčastnil aj organizátor stretnutí veteránov v Šuriciach i organizátor z Kľačian,“ doplnila riaditeľka a dodala, že bola reč aj o zorganizovaní stretnutia veteránov vo Fiľakove.

Ak ste teda piatkovú vernisáž výstavy modelov veteránov nestihli máte čas až do 12. mája. Avšak autá na nádvorí už, žiaľ, nenájdete. Ako avizuje riaditeľka, zberatelia z lučeneckého klubu im zapožičali svoje klenoty iba na piatkové otvorenie. No vidieť stovky aj keď len modelov veteránov poteší malých i veľkých.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross