No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Fiľakovo pokračuje v budovaní chodníkov a rekonštrukcii ciest za viac ako tristotisíc

26. apríla 2018 |  | |

Okrem Rimavskej Soboty či Lučenca rovnako aj samospráva Fiľakova v tomto roku pokračuje v rekonštrukcii chodníkov a ciest v správe mesta. S príchodom jari sa začali prvé práce na Vajanského ulici a na Sídlisku Farská lúka. Do obnovy miestnych komunikácií či parkovísk v tomto roku mesto zainvestuje viac ako 320-tisíc eur. Rimava.sk o tom informovala hovorkyňa mesta Klaudia Kovácsová.

V minulom roku mesto začalo s rozsiahlym budovaním chodníkov, do ktorých investovalo 126 tis. eur. „Postavilo dve parkoviská pre vyše 70 áut v hodnote viac ako 80 tis. eur a vyasfaltovalo 7874 metrov štvorcových miestnych komunikácií. V rovnakom trende plánuje pokračovať aj v roku 2018,“ priblížila hovorkyňa. Ako doplnila v tomto roku samospráva zrekonštruuje parkovisko pri kultúrnom dome, ktoré je v dlhodobo zlom technickom stave. Mesto vyasfaltuje aj ulice Fialkovú, Kvetnú, Záhradnícku a Rázusovú. „Kompletne nový asfaltový koberec dostane aj cesta na Farskej lúke spájajúca ulice Moyzesovú a Daxnerovu,“ ozrejmila.

V týchto dňoch podľa Kovácsovej už prebieha rekonštrukcia chodníka na Vajanského ulici, kde sa vymenia aj osvetľovacie stožiare. Práce sa začali aj pri novom parkovisku na Farskej lúke, kde sa stavia nový prístupový chodník. „Nové chodníky sa vystavajú aj pri budove pošty, kde sa tiež obnoví povrch priľahlého parkoviska, ďalej na Školskej a Hlavnej ulici a na ďalších miestach podľa požiadaviek občanov a návrhov mestských poslancov,“ podotkla hovorkyňa a dodala, že komplexná rekonštrukcia dvojúrovňového chodníka spojená s výsadbou novej zelene prebehne aj pred bytovkou na Biskupickej ulici.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: Mesto Fiľakovo


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross