No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R.SOBOTA: Mesto pokračuje v asfaltovaní ulíc, poslanci opäť rozšírili „asfaltový zoznam“

Rimavská Sobota pokračuje aj tento rok v asfaltovaní ulíc. Tento rok samospráva do asfaltovania investuje viac ako 800 tis. eur. Témou asfaltovania sa zaoberali rimavskosobotskí poslanci opäť na svojom uplynulom rokovaní. Na ňom rozšírili zoznam ulíc o zopár ďalších lokalít.V tomto roku má tunajšia samospráva v pláne vyasfaltovať vyše 75 tis. metrov štvorcových, pričom náklady by mali byť vo výške viac ako 800 tis. eur. A hoci v tomto roku by sa malo asfaltovať viac ako 40 ulíc, po utorkovom zastupiteľstve ho poslanci rozšírili o ďalšie lokality. Financie na tento ako aj už predtým rozšírený zoznam by mali byť z rezervného fondu mesta. Na „asfaltovom zozname“ tak pribudla oprava cesty pri Luxe na Rožňavskej ulici, Železničná ulica, cesta na Kurinec, križovatka ulíc Sedliackej a Českej. Asfaltovanie by však malo pokračovať aj sídliskách, a to Rimava a Západ. Ako povedal primátor Jozef Šimko, pracovníci začnú dávať do poriadku aj priestor pri pošte. Poslanec Zoltán Cziprusz interpretoval aj požiadavku občanov na chodník na Ulici Sedliackej. Do prác by sa podľa Šimka mali pustiť v jesenných mesiacoch. „Urobíme ale iba stranu vľavo,“ podotkol. Tému chodníky načrtol aj poslanec Zoltán Bán. Ten sa pýtal na ten v Bakte. Pripomenul aj to, že by sa v meste mali dať po zime do poriadku aj tie úseky, ktoré v minulosti už asfaltovali.

Okrem pokojného doplnenia niektorých ulíc nabrala diskusia aj búrlivejšiu atmosféru. Ako povedal poslanec Viliam Vaš, je dobré, že sa mesto dáva do poriadku. „Ale treba povedať, že koľko to bude stáť občanov. Nie je to kritika, ale upozornenie. Nech nešomrú, že budú vysoké poplatky za smeti, dane a podobne,“ poznamenal. Podľa primátora by poslanec nemal obyvateľov strašiť. Ako ďalej uviedol, napriek tomu, že mesto zobralo úvery, jeho úverové zaťaženie kleslo zo 6,5 mil. eur na 3,9 mil. eur. V rámci svojho výstupu sa primátor vrátil aj k nedávnemu návrhu poslankyne a jeho dcéry Anny Zsóriovej. Návrh vtedy poslankyňa predložila v rámci interpelácií, s čím Vaš ako aj poslanec Ján Čeman nesúhlasili. Ako Čeman povedal, interpelácia je určená pre úradníkov mestského úradu nie poslancom. „Mali sa predložiť materiály ako napríklad suma za práce, rozloha a podobne,“ podotkol poslanec na utorkovom zastupiteľstve s tým, že hoci majú pracovať pre ľudí, mali by to robiť v súlade s rokovacím poriadkom. „Ja sa môžem vykašlať na rokovací poriadok. Za tri týždne som odvtedy spravil Ulicu Malohontskú tak, ako ešte nikdy nevyzerala. Porušil som rokovací poriadok, ale asfaltovanie je hotové,“ povedal Šimko.

Poslanci Správu o asfaltovaní zobrali na vedomie. Zapracovali do nej aj aktuálne požiadavky poslancov na doplnenie ďalších ulíc vhodných na asfaltovanie. Ako v diskusii odznelo, cesta na Kurinec ako aj ďalšie odsúhlasené ulice by mali byť, s pár výnimkami, hotové do konca mája. Podľa poslanca Júliusa Sojku by bolo vhodné mať zoznam ulíc viac prehľadnejší ako aj s približným termínom začatia prác. „Ako sa mám v tom vyznať. Napríklad Ulica Hostinského sa už plánuje rok,“ podotkol.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross