No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FIĽAKOVO: Samospráva budúci rok vystavia chodníky za viac ako stotisíc eur

23. decembra 2016 |  | | |

filakovoSamospráva Fiľakova vyčlenila v budúcoročnom rozpočte viac ako 100 tis. eur na výstavbu nových chodníkov. Na rad sa dostane aj sporný chodník na Mlynskej ulici. Mestskí poslanci na svojom decembrovom zasadnutí schválili odkúpenie potrebných pozemkov od samosprávneho kraja. Rimava.sk o tom informoval talčový referent Fiľakova Jozef Mikuš.

Mesto na frekventovanej Mlynskej ulici chcelo vybudovať chodník ešte počas leta. Chodník na výpadovke z Fiľakova chýba už dlhé roky, ľudia musia riskantne chodiť po okraji cesty. Fiľakovská samospráva preto začala tento problém riešiť ešte vo februári tohto roka. „Chceli sme, aby sa s vybudovaním chodníka začalo už v lete. Celý proces však odďaľovali prieťahy s pozemkami BBSK a priebežné personálne zmeny na ich príslušnom odbore,“ povedal primátor Attila Agócs.

Približne 700 metrov štvorcových pod plánovaným chodníkom patrí BBSK. Mesto Fiľakovo ich pôvodne chcelo získať zriadením vecného bremena. Kraj však navrhol výmenu za pozemky v okolí gymnázia v zmysle znaleckého posudku. Fiľakovskí poslanci napokon schválili odkúpenie týchto pozemkov za sumu určenú znaleckým posudkom, takmer štyritisíc eur. Podľa primátora bolo rovnaké uznesenie prijaté aj v zastupiteľstve BBSK, transakcia medzi mestom a VÚC má preto zelenú.

„Dúfajme, že podpísanie kúpnej zmluvy prebehne hladko a na jar by sme mohli začať stavať,“ povedal Agócs. Na 531 metrov chodníka vyčlenila samospráva v budúcoročnom rozpočte 45 tis. eur. Podľa primátora bude zhotovený zo zámkovej dlažby, viesť bude od závodu Dometic až po Urbánku.

Okrem chodníka na Mlynskej ulici v budúcom roku pribudne aj nový 135-metrový chodník na Biskupickej ceste. „Bude viesť od Tesca na Kalajovú ulicu. Všimli sme si, že tam ľudia vytvorili chodník v tráve a v zlom počasí sa brodia v blate,“ priblížil primátor. Ako súčasť rekonštrukcie Vajanského ulice postavia na tejto ulici 321-metrový chodník zo zámkovej dlažby. „Chodník z čadičových kociek pribudne tiež medzi Podhradskou ulicou a vlastivedným múzeom. Najväčší 280-metrový chodník postavíme zo zámkovej dlažby medzi obchodmi Billa a Lidl,“ doplnil a dodal, že samospráva do týchto chodníkov investuje ďalších takmer 63 tis. eur. „Budeme ich stavať postupne, začneme na jar budúceho roka,“ zakončil.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross