No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FIĽAKOVO: Séria podujatí UDVart Klubu sa začala

23. januára 2019 |  | | |

So štvrtým ročníkom festivalu UDVart vo Fiľakove sa spája celoročná klubová činnosť. Letný festival s jedinečným vzhľadom uprednostňujúci umelecké hodnoty sa v každom roku uskutoční za pomoci mladých dobrovoľníkov. Práve preto vznikla požiadavka na organizovanie pravidelnej série programov, ktoré by zabezpečili stretnutia mladých nielen v čase festivalu alebo v rámci príprav naň, ale počas celého roku. Rimava.sk o tom informovala Andrea Illés Kósik, riaditeľka MsKS vo Fiľakove.

Činnosť UDVart Klubu sa začala v decembri 2018, keď organizátori (Mestské kultúrne stredisko vo Fiľakove a dobrovoľníci Festivalu UDVart) pozývali záujemcov na premietanie filmu do jedného obľúbeného podniku mladých (Lipnička Pub). Na princípe dobrých ľudí sa všade veľa zmestí, síce skromne, ale vo veľmi dobrej nálade prebiehal prvý pokus UDVart Klubu.

„Od januára tohto roku ponúkame ďalšie programy pre dobrovoľníkov festivalu, pre návštevníkov ale aj pre fanúšikov festivalu. Prvou akciou bude tímová hra, kam pozývame členov organizácií mesta i skupiny priateľov. Už 26. januára (sobota) organizujeme vo Fiľakove, v telocvični ZŠ Koháriho boj s lukom, kde si 4-členné skupiny môžu zmerať svoje sily v hre podobnej paintballu,“ avizuje riaditeľka. Ako dodala, samozrejme štartuje aj skupina UDVarťákov, ale okrem nich sa registrovali aj skupiny ľudových tanečníkov, lukostrelcov, firemných kolegov a mimovládnych organizácií. Podľa riaditeľky na boj s lukom sa mohli prihlásiť aj začiatočníci, realizátor súťaže pred začiatkom boja zabezpečí potrebnú prípravu skupín ako aj vypožičanie potrebného príslušenstva. Organizátori zas sľubujú napínavú hru so zaručenou svalovou horúčkou.

Podľa Kósik UDVart Klub naďalej bude fungovať s mesačnou pravidelnosťou. „O plánovaných programoch budeme nepretržite informovať verejnosť. V širokej ponuke budú predstavenia, besedy, tvorivé workshopy, ale miesto dostanú aj hry, charitatívne akcie, gastronómia a ďalšie zaujímavé programy,“ prezradila. Medzitým sa podľa jej slov pripravuje aj program letného festivalu UDVart 2019, ktorý ponúka aj novinky, o ktorých čoskoro viac prezradila. Do kalendára si už teraz môžu poznačiť bývalí aj budúci návštevníci, ktorí dostali chuť na kultúrny festival ponúkajúci náročný program, že v tomto roku festival UDVart sa uskutoční 4.–6. júla.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross