No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Fiľakovo zaplnia veterány, ich majiteľov čakajú neľahké úlohy

Milovníkov veteránskych áut a motoriek prvý septembrový víkend čaká druhý ročník Zrazu veteránov vo Fiľakove. Podujatie sa uskutoční v nedeľu, 3. septembra o 11:00 hod. pred budovou Mestského kultúrneho strediska na Námestí slobody vo Fiľakove.„Organizátori dúfajú, že ako vlani, tak aj v tomto roku sa námestie naplní automobilmi starých čias, aby ich záujemcovia mohli obdivovať,“ uviedla pre Rimava.sk Andrea Illés Kósik, riaditeľka MsKS vo Fiľakove. Ako priblížila, na základe registrácie vyhlásia víťaza súťaže o najstaršie auto a najstaršiu motorku, a taktiež základom bude i hlasovanie návštevníkov podujatia, ktorým sa rozhodne o najkrajšie vozidlo. Organizátori majiteľov áut postavia pred nie jednoduché úlohy, budú musieť preukázať svoje schopnosti, technické i odborné znalosti. Podľa riaditeľky pripravia pre záujemcov rôzne hry šikovnosti ako aj kreatívne hry pre deti. „Samozrejme v súvislosti s autami a motorkami,“ doplnila riaditeľka a dodala, že návštevníkov čaká program aj na javisku, ktorý začína vystúpením skupiny mažoretiek Hot Steps Mini.

Podľa jej slov po druhýkrát sa vo Fiľakove predstavia členovia tanečnej školy Keep Swinging z Budapešti a okrem tanečného predstavenia ponúkajú aj možnosť fotiť sa s nimi v dobovom oblečení. Ako ďalej ozrejmila, podujatie spestrí živý koncert fiľakovskej kapely Poker. Zraz veteránov končí okružnou jazdou začínajúcou okolo 14:45 hod. po meste a v okolí až do Kurtáňa a späť na námestie.

Iniciátormi podujatia boli Tibor Bodzáši a jeho Kurtáňsky tím, ktorí pri hľadaní spoluorganizátorov našli partnera v MsKS vo Fiľakove. Na organizovaní podujatia sa ďalej podieľajú Veterán Klub Lučenec, Richard Mede a Erik Mészáros. Postarajú sa o to, aby správa o fiľakovskom zraze sa dostala k čím viacerým klubom a majiteľom áut. Kurtáňsky tím pod vedením Michala Muránskeho a Oľgy Kocúrovej zabezpečí realizovanie podujatia po technickej stránke, oslovuje sponzorov a zariadi rôzne súťaže a hry. O sprievodné programy sa postará Mestské kultúrne stredisko.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross