No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Filmové premiéry tohto roka nestačili na kinohit Päťdesiat odtieňov sivej

mimonsHoci Mimoni, nová epizóda filmu Hviezdnych vojen – Star Wars: Sila sa prebúdza, najnovšia Bondovka či akciou nabitá záverečná časť trilógie Hry o život boli v tomto roku v kine Orbis najnavštevovanejšie, prvenstvo si i naďalej zachoval kinohit Päťdesiat odtieňov sivej. Vo februári si počas piatich premietacích dní pozrelo pikantný príbeh takmer 1500 divákov.Ako ďalej pre Rimava.sk povedala vedúca kina Eva Zibríková, ide tak zatiaľ o bezkonkurenčne najvyššiu návštevnosť v tomto roku. Pre porovnanie, upírsku Twilight-ságu, ktorá bola najúspešnejším filmom v roku 2012, videlo 1300 divákov.

Podľa jej slov aj keď ostatné filmy nelámali rekordy v návštevnosti, v priemere na každý tohtoročný kinohit prišlo približne päťsto divákov. Za svetovými premiérami nezaostávali ani tie slovenské. „Veľmi úspešný v počte divákov bol slovenský film Sedem zhavranelých bratov, ktorý sme premietali najmä školákom,“ povedala Zibríková, podľa ktorej sa medzi divácky úspešné zaradil aj film Eva Nová v hlavnej úlohe s Emíliou Vášáryovou a dokument Rytmus – Sídliskový sen o živote známeho slovenského rappera.

V novom roku podľa Zibríkovej rovnako nebude núdza o filmové hity. Už v januári sa priaznivci „premietacieho plátna“ môžu tešiť na akčný triler Bod zlomu, životný príbeh Joy, kde si zahrala dvojica Jennifer Lawrence a Bradley Cooper. Premiéru bude mať aj český film Lída Baarová či film Revenant – Zmŕtvychvstanie, kde si hlavnú úlohu zahral Leonardo DiCaprio.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross