No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Besedy, tvorivé dielne a extrémne športy, aj o tom je knižnica bez múrov

spartan10Knižnica Mateja Hrebendu v Rimavskej Sobote je dnes, 30. septembra, bez múrov a prekážok. Pod týmto názvom sa skrýva Deň otvorených dverí, počas ktorého návštevníkov čakajú zaujímavé besedy na rôzne témy pre malých i veľkých, tvorivé dielne ako aj hry. Oficiálne otvorenie Knižnice bez múrov a prekážok sa uskutoční o 14:00 hod., kde vystúpi aj Adam Zoltán Anderko.

Bohatý program je však už v plnom prúde od rána 8:00 hod., kedy sa návštevníci mohli na besede s Ivanou Tirpákovou a Jozefom Elšíkom čo-to dozvedieť o tvorbe animovanej rozprávky. Od 9:00 hod. patril priestor Trinástej komnaty v knižnici Dušanovi Valentovi a jeho prednáške o tajomných záhadách Zeme a vesmíru. Kto má rád extrémne športy, tak si mohol od 9:30 hod. vypočuť rozprávanie o tom Ako prežiť extrémne preteky, a to s pretekármi Spartan Race, Marekom Cirbusom a Pavlom Lanckom. V rovnakom čase patrilo podkrovie knižnice hudobno-literárnemu pásmu Attilu Zsapku s názvom Madárjós.

Besedy a prednášky však budú patriť aj popoludniu. Od 16:00 hod. v Salóne poézie sa na prednáške Štefana Zakuťanského dozviete niečo o samoliečbe zápalových ochorení. O 17:00 hod. sa so spisovateľkou Denisou Ogino prenesiete do Japonska a na jej besede nazriete do tajomstiev tejto krajiny.

Program však počas celého dňa lemujú aj rôzne tvorivé dielne venované bylinkovým čajom, výrobe sviečok z medových plátov, košíkárstvu či interaktívnej hre o literatúre s názvom Čitateľ, nehnevaj sa!

Ak teda chcete zažiť Knižnicu bez múrov a prekážok, určite by ste nemali vynechať tento jediný deň v roku, kedy zistíte, že knižnica je miestom, kde to žije aj počas celého roka 😉

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross