No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Chanbaristi obsadili stupne víťazov na Moravia Open

RIMAVSKÁ SOBOTA/FRÝDEK-MÍSTEK - Chanbaristi z Falcon Rimavská Sobota sa zúčastnili 26. júna na medzinárodných pretekoch Moravia Open, ktoré sa konali v meste Frýdek-Místek. Soboťania si na turnaji vybojovali niekoľko pekných umiestnení.

Súťažilo sa v kategóriách detí od 6 rokov až po juniorov a aj v kategóriách seniorov mužov a žien. Pretekalo sa v kihon dose (kata) a v datosu (zápase). Na konci turnaja prišlo aj na tímovú súťaž v datosu.

Článok pokračuje pod reklamou


V kategórii starších žiakov (10-11 r.) sa najviac darilo Rimavskosoboťanovi Matejovi Gregorcovi, ktorý si vybojoval 4 zlaté a jednu bronzovú medailu. Dostal sa aj do semifinále bojov o absolútneho šampióna tzv. grandšampióna a vypadol len v tesnom boji so staršími rovesníkmi (so staršími kadetmi). Darilo sa aj ďalšiemu Soboťanovi Františkovi Kökényovi, ktorí získal taktiež 5 medailí (3 strieborné a 2 bronzové). Vo svojej kategórii patrili obaja k najlepším.

V kategórii juniorov zahviezdil 15-ročný Lukáš Kurek, ktorý získal 3 zlaté medaily. Lukáš sa takisto prihlásil do kategórie dospelých, kde získal dve strieborné a jednu bronzovú medailu.

V seniorskej kategórii žien si počínala veľmi dobre Laura Dávidová, ktorá získala 3 zlaté, jednu striebornú a jednu bronzovú medailu. Laura od tohto roka je už vekom seniorka a toto bola jej druhá súťaž v tejto kategórii.

Článok pokračuje pod reklamou


Po seniorských kategóriách sa začali boje o absolútneho šampióna - grandšampióna medzi juniormi a seniormi. Laura vypadla v 1. kole. Lukáš vekom ešte junior porazil dvoch seniorov a dostal sa do semifinále, kde podľahol len neskoršiemu víťazovi.

Ako posledné prišla na rad tímová súťaž v datotsu (zápas). Rimavskosoboťania vytvorili tím v nasledovnom zložení: Maťko Gregorec (10 r.), Lukáš Kurek (15 r.) a Laura Dávidová (18 r.). Napriek tomu, že to bol vekom ešte veľmi mladý tím, Falconisti vyhrali svoje tri zápasy a domov si odniesli pohár za prvé miesto. 

Celkovo chanbaristi vybojovali 21 medailí (11 zlatých, 6 strieborných, 5 bronzových) a 1. miesto v tímovej súťaži. „Preteky prebehli vo veľmi dobrej atmosfére, pre nás to bola posledná súťaž v tomto období. Teraz nás čakajú letné prázdniny, počas ktorých sa zameriame na kondíciu a od septembra pokračujeme v súťažnej sezóne. S výkonom som veľmi spokojný a aj s celou jarnou časťou, kde sme víťazili postupne na medzinárodnej online súťaži, majstrovstvách Poľska, majstrovstvách Slovenska, teraz na Moravia Open a pravdaže vrcholom boli majstrovstvá Európy, z ktorých priniesli domov 16 medailí a 6 titulov majstrov Európy,“ uzavrel rimavskosobotský tréner Tibor Figei.

Foto: Tibor Figei


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross