25. augusta 2021 | | | |  |
FTC Fiľakovo - FC Košice. Foto: Rimava.sk

FIĽAKOVO/LUČENEC - Slovnaft Cup sa vrátil. Po krátkej prestávke odohrali mužstvá z regiónu zápasy druhého pohárového kola.

V utorok (24. 8.) si povinnosti plnili hráči Jesenského, ktorí podľahli druholigovej Dukle.

Článok pokračuje pod reklamou.

Streda (25. 8.) ponúkla zápasy treťoligistov z Lučenca a Fiľakova. MŠK Novohrad na pôde štvrtoligového Badína zvíťazil najtesnejším rozdielom. FTC na domácom trávniku nestačil na druholigové Košice. Tie sa do Novohradu vrátia, keďže v treťom kole narazia na MŠK Novohrad Lučenec.

Porciu druhého kola Slovnaft Cupu zavŕši očakávaný duel medzi Málincom a Slovanom Bratislava, ktorý sa odohrá 4. septembra od 16:00 hod.

Dovtedy si pozrite výsledky i fotky zo zápasu pod Fiľakovským hradom.

SLOVNAFT CUP - 2. KOLO

FK Jesenské - MFK Dukla Banská Bystrica 0:3 (0:2)
Góly: 38. a 45. (PK) Depetris, 57. Kojnok. ŽK: A. Bial, Farkas, R. Bial - Jurčišin. R: Gemzický, Dobrík, Šága.
Jesenské: Michálek - A. Bial, Hruška, Kótai, Zibrin - Andráši, Kókai, Rubint, Gibaľa - Kovács, Farkas (Puška, Kökény, Nagy, R. Bial)
Banská Bystrica: Baláž - Červeň, Tóth, Slaninka, Uhrinčať - Jurčišin, Depetris, Prikryl, Kojnok - Vajda, Willwéber (Richtárech, Kupčík, Pišoja, Svetlík)

ŠK Badín - MŠK Novohrad Lučenec 1:2 (0:0)
Góly:
86. Bíreš - 71. a 90. Mózer. ŽK: Hudec, Bíreš - Hulec. R: Michal Gregorec, Matúš Gregorec, Labuda.
Badín: Koválik - Medveď, Hudec, D. Urgela, Kollár - A. Urgela, Bíreš, Rafanides, Výlupok - Laksik, Valent (Giertl, Studený, Ševčík, Vician)
MŠK Novohrad: Jenčo - Fabian, Kotora, Očenáš, Kamenský - Hulec, Ufrla, Šoltíšik, Mózer - Kafrík, Babiak (Suja, Oláh, Dívald, Hrčák, Pipíška)

FTC Fiľakovo - FC Košice 0:4 (0:1)
Góly:
22. Ntuli, 59. Molvadgaard, 76. Novák, 90. Gáll. R: Kišš, Poláček, Jekkel.
Fiľakovo: Páriš - Balázs, Kurunci, Köböl, Lovyniuk - Fajd, Iboš, Daško, Kovanič - Hornyák, Püšpöky (A. Botoš, F. Botoš, Kojič, Lavrík, Bolla)
Košice: Valach - Václav, Kis, Karaš, Gáll - Gladiš, Novák, Magda, Molvadgaard - Jonec, Ntuli (Borok, Jakúbek, Pavúk, Su Kim, Cortes)

V 13. minúte sa do veľkej šance dostali domáci hráči. Krásnu strelu z hranice šestnástky vyslal na bránu Iboš a brankár Valach loptu tečoval nad brvno. V 22. minúte do šestnástky prenikol útočník hostí Ntuli, ktorý otvoril skóre stretnutia. V 38. minúte si hostia opäť vypracovali sľubnú príležitosť. Po krásnom centri chýbali Gállovi centimetre na to, aby dopravil loptu do brány.

V druhom polčase sa domáci mierne prebudili, loptu mali na kopačkách častejšie ako v prvej časti zápasu. Do veľkej šance sa dostal v 51. minúte domáci Lovyniuk, no loptu poslal vedľa žrde. Hneď z protiútoku sa do veľkej šance dostali aj hostia zásluhou Gálla, ktorý ale strelil tesne nad brvno. V 55. minúte poslal Lovyniuk nádhernú strelu na bránku Valacha, no trafil len brvno.

V 59. minúte sa po dlhej prihrávke ocitol hráč hostí Molvadgaard sám pred brankárom a Páriša prehodil pekným lobom. Podobnú šancu mali aj domáci na druhej strane, no Kojič trafil len brankára. V 76. minúte hostia definitívne zaklincovali šance domácich na prekvapenie. Do brány na 3:0 poslal loptu hráč Košíc Novák. Na finálnych 4:0 uzavrel v 90. minúte Gáll.

Eugen Bari, tréner FTC Fiľakovo po zápase: "Dopadlo to podľa očakávaní. V druhom polčase sme sa snažili zmenšiť trochu priestor, hlavne na kraji a na našej polovici. Možno bol problém, že sme sa stiahli viac, ako sme sa dohodli. Držali sme výsledok. Potom sme dostali jeden gól, ale v prvom polčase sme ich do veľa možností nepustili.

V druhom polčase sme to chceli trochu oživiť smerom dopredu. Zmenili sme systém a prvých 20 minút druhého polčasu hralo moje mužstvo veľmi dobre. Mali sme tri príležitosti na vyrovnanie. Posledných asi 20 minút to už bola jednoznačná záležitosť Košičanov, ktorí nás predbehli kondične, boli rýchlejší s loptou aj bez nej.

Nestíhali sme. Majú však oveľa širší káder ako my. Niektorí naši chlapci museli nastúpiť zo zraneniami. Mrzí ma, že sme dostali štyri góly, mohlo ich byť menej. No za posledných 20 minút sme ich zaslúžili. Najviac ma mrzí, že sa nám nepodarilo streliť gól, lebo sme na to mali príležitosť. Bol by som spokojnejší a výsledok by bol krajší."

TJ Jednota Málinec - ŠK Slovan Bratislava (hrá sa 4. septembra od 16:00 hod.)