No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: FourFest sa každým rokom teší väčšej popularite. Záujem škôl prevýšil očakávania

Zdroj: Rimava.sk

RIMAVSKÁ SOBOTA - Tento rok Stredná škola obchodu a služieb (SOŠOS) v Rimavskej Sobote zorganizovala už 15. ročník festivalu odborných zručností FourFest.

Záujem škôl opäť prevýšil očakávania, súťaže sa zúčastnilo 150 študentov zo Slovenska, Poľska, Maďarska a Čiech. Svoje sily a zručnosti si na druhý deň festivalu zmerali v ôsmich odboroch a nechýbali medzi nimi ani žiaci z organizátorskej školy (SOŠOS) a ďalších 28. škôl.

FourFest sa začal v stredu, 5. júna, súťažným varením šošovicovej polievky na nádvorí Čierneho orla.

Vo varení šošovice vyhralo družstvo z Čiech – SOU společného stravování Poděbrady, 2. miesto získala škola z Maďarska z Kazincbarciky, 3. miesto obsadila domáca SOŠ technická a agropotravinárska Rimavská Sobota, SOŠ obchodu a služieb Rimavská Sobota a Střední škola obchodní Kolín. 

Prvý deň festivalu bol ukončený koncertom v podaní skupiny Gipsy Čáve.


Festival pokračoval 6. júna v priestoroch Domu kultúry a Hotela Zlatý býk, v ktorom sa súťaže v konkrétnych odboroch začali už od skorých ranných hodín. Vyhodnotenie sa uskutočnilo v divadelnej sále Domu kultúry.

V dopoludňajších hodinách sa už tradične konali študentské súťaže v kategóriách kuchár - kuchárka, čašník - servírka, barman - barmanka, barista - baristka, someliér - someliérka, kaderník - kaderníčka, kozmetik - kozmetička a obchodný pracovník - obchodná pracovníčka. Táto časť festivalu bola pod záštitou predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Ondreja Luntera.

Slávnostný ceremoniál sa uskutočnil v divadelnej sále Domu kultúry v Rimavskej Sobote. Pozvanie na odovzdávanie cien prijali predseda Banskobystrického samosprávneho kraja Ondrej Lunter, poslanec Národnej rady Slovenskej republiky Ivan Hazucha, či poslanci krajského aj mestského zastupiteľstva.

Pred samotným aktom odovzávania cien sa prezentovalo Súkromné hudobné a dramatické konzervatórium z Rimavskej Soboty, ktoré opäť raz potvrdilo svoje kvality.

Odovzdávanie cien moderoval herec Daniel Výrostek. Ako povedal, šikovnosť a záujem študentov potešil aj hodnotiacich, ktorí priznali, že vybrať výhercov spomedzi všetkých súťažiacich bolo náročné. Celkovú výhernú listinu nájdete na tomto odkaze.

Druhý deň festivalu bol zavŕšený slávnostným vyhodnotením a odovzdaním ocenení výhercom.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross