No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Na festivale Gemerská podkovička sa predstavili malí folkloristi z nášho regiónu

15. novembra 2023 | | | |  | 
Zdroj foto: FB MsKS Revúca/Ondrej Števko

REVÚCA – Gemersko-malohontské osvetové stredisko (GMOS), kultúrna inštitúcia Banskobystrického samosprávneho kraja, v spolupráci s Mestským kultúrnym strediskom v Revúcej zorganizovali ďalší ročník detského folklórneho festivalu Gemerská podkovička pre súbory z okresov Rimavská Sobota a Revúca.

Na javisku divadelnej sály v Kultúrnom dome v Revúcej sa uplynulý piatok (10. novembra) predstavili detské folklórne súbory Čížiček z Tisovca, Lykovček z Revúcej, Zrkadielko z Hnúšte, Hájik a Hájiček z Rimavskej Soboty, Zornička z Klenovca a tiež aj hosť festivalu DFS Hviezdička z Hriňovej.

Súčasťou podujatia bola aj tvorivá dielňa pre vedúcich detských folklórnych súborov a pedagógov na tému Využitie detskej hračky v choreografiách s lektorkou Andreou Jágerovou.

Článok pokračuje pod reklamou


Prvý ročník tradičného jesenného podujatia v Revúcej sa uskutočnil v roku 2009. Venované je spomienke na významnú postavu folklórneho života, dlhoročnú vedúcu detského folklórneho súboru Lykovček, folkloristku Evu Skalskú.

Cieľom festivalu je podporovať tradičnú ľudovú kultúru, jej zvyky, piesne, tance a remeslá v regióne Gemera a Malohontu. Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross