No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Pozrite si, ako to vyzerá na Letavách, piatok patrí nočnej vernisáži

letavyLetavy, Letavy a ešte raz Letavy. Im patrí celý tento týždeň. A hoci boli posledné dni upršané, letnému táboru umelcov to vôbec neubralo na jeho kvalite. Ako ďalej Rimava.sk informoval zakladateľ a organizátor Letáv, Marian Lacko, program tábora prebieha podľa plánu a rovnako daždivé počasie nevadí ani jednej z 15-tich dielní. Dnes, 11. augusta, zavŕšia Letaváci koncertom prešovskej skupiny Pappylon, literárnym klubom a na dobrú noci m zahrá Martin Geišberg a Daniel Špiner.

LetavyPiatok, 12. augusta, však bude patriť vernisáži. Ako ďalej Lacko uviedol, tá začína od 20:00 hod. „Je dobré prísť o niečo skôr, keďže diela už budú nainštalované,“ avizuje organizátor a dodáva, že na piatkovej vernisáži budú môcť ľudia vidieť to, čo vzniklo na Letavách a potom už nikdy v živote. „Na vernisáži v Rimavskej Sobote to bude len výber,“ doplnil. Podľa jeho slov sa počet účastníkov vyšplhal na viac ako 350. Ako poznamenal, na víkend však očakávajú, že toto číslo porastie.

Takže, ak chcete vidieť diela z Letáv, ktoré už nikde a nikdy neuvidíte, zajtra, 12. augusta, večer by ste nemali chýbať na letnom tábore umelcov, ktorého dejiskom je rekreačné stredisko Kokava-Línia.

Bližšie informácie o Letavách nájdete aj na webstránke tábora alebo na Facebook-u.

LETAVY organizuje Mestské kultúrne stredisko Rimavská Sobota a Občianske združenie Oxymoron v spolupráci so Základnou umeleckou školou v R. Sobote. S podporou Fondu na podporu umenia.

Zdroj: Rimava.sk, Nokin.sk

 

 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross