No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Revúca investovala do symbolu vzdelania. Zmodernizovaná knižnica stála mesto vyše 100-tisíc

19. februára 2024 | | | | |  | 
Zdroj: FB Július Buchta primátor mesta Revúca

REVÚCA – Mestská knižnica Samuela Reussa v Revúcej, ktorá nesie aj významné prvenstvo – prvej verejnej knižnice na Slovensku, sa môže pýšiť zrekonštruovaným a zmodernizovaným interiérom.

Knižnica prešla komplexnou rekonštrukciou. Vymenili sa a rekonštruovali elektrické rozvody, podlahové krytiny, stierky a zabezpečilo sa nové technické vybavenie v celkovej výške 109 973,45 eur, pričom 82 000 eur získalo mesto z Fondu na podporu umenia.

Článok pokračuje pod reklamou


Priestory, ktoré neboli rozsiahlejšie rekonštruované od roku 1964 a ktorým roky chýbal nádych súčasnosti, sa dnes pýšia svojou atraktívnosťou, kvalitnosťou i útulnosťou. Vynovená knižnica bola slávnostne otvorená uplynulý piatok (16. februára).

"Vynovený priestor vám ponúkne omnoho viac, ako len bežné knižničné služby. Vzniklo miesto, kde sa budú konať zaujímavé besedy, interaktívne workshopy, inšpiratívne tvorivé dielne, fascinujúce výstavy a nezabudnuteľné zážitkové čítania," uviedol primátor mesta Július Buchta a zároveň dodal, že verí, že nové priestory budú opäť plné milovníkov kníh a nadšených čitateľov a že odozvy sa budú niesť v duchu príjemného dojmu z toho, čo sa podarilo.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross