No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Silák Štefan "Cimet" Nagy konkurentom nedal šancu

11. marca 2023 | |  | 
Foto: Archív Š. Nagya

FIĽAKOVO/GEMERSKÝ JABLONEC – Silák Štefan „Cimet“ Nagy sa po dlhšej súťažnej prestávke, opäť spôsobenej zranením, vrátil na súťažnú scénu. Športovec bol v sobotu (4. 3.) súčasťou súťaže o európsky pohár v Maďarsku. Znovu potvrdil, že patrí k obávaným súperom a konkurentom nedal šancu.

O jeho úspechoch informoval náš partnerský web Novohradské.sk.

„V kategórii open spolu s kategóriou U105 kg sme súťažili dvanásti, pričom v skupine boli aj skúsení siláci, ktorí už na konte majú pekné úspechy. Čakali nás disciplíny ako ťahanie aj nosenie 300-kilovej váhy, tlaky so 150-kilovým závažím, nosenie 150 kíl kačacou chôdzou a mŕtvy ťah s autom. Vo všetkých som bol najlepší a stal som sa jednoznačným víťazom kategórie,“ povedal Nagy.

Článok pokračuje pod reklamou


Úspešný silák tak do zbierky získal ďalší cenný kov po dlhšej prestávke. Predtým súťažil v Košiciach, kde si zranil koleno a rekonvalescencia si vyžiadala oddych od pasovania sa so železom.

„Som veľmi rád, že som vyhral a že koleno vydržalo. Trochu som sa návratu k súťaženiu obával, ale dopadlo to dobre. Som motivovaný pokračovať, no zároveň si budem dávať pozor na zdravie a sledovať svoje limity. Už som dostal pozvánky na podujatia v Maďarsku aj na Slovensku, takže sa neviem dočkať,“ uzavrel Nagy.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross