No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Toto sú víťazné zábery zo súťaže rimavskosobotských Fotonadšencov

vitazna fotka fotonadsenci Rimavska SobotaSúťaž o najkrajšie fotografie rimavskosobotských Fotonadšencov je uzavretá, poznáme mená dvadsiatich autorov, ktorých zábery budú v decembri vystavené priamo v uliciach Rimavskej Soboty. Ako pre Rimava.sk ďalej uviedla  Regina Špitálová z OZ Oxymoron, súťaž sa stretla s veľkým záujmom verejnosti a do hlasovania na Facebook-u sa zapojili stovky ľudí. „Uvedomujeme si, že nejde o odborné hodnotenie fotografií, pretože na výsledok mal určite vplyv počet priateľov na sociálnej sieti, počet zdieľaní a podobne. Nám išlo skôr o prezentáciu všetkých, samotnej skupiny Fotonadšencov a fotografie ako takej,“ povedala Špitálová.

Podľa jej slov poslalo do súťaže svoje fotografie alebo koláže 44 autorov, vo veku od 11 do 60 rokov. Spomedzi týchto fotografií najviac hlasov dostal 16-ročný študent z Rimavských Janoviec Matej Kováč, 16-ročná študentka Gymnázia I. Kraska Radka Činčurová a 34-ročný Štefan Bán. V súťaži však uspeli všetci, ktorí sa prebojovali do prvej dvadsiatky, ich práce budú môcť Rimavskosoboťania obdivovať priamo v uliciach mesta.

Víťaz hlasovania získal 100 eurový poukaz od firmy polep.sk na veľkoformátovú tlač podľa vlastného výberu. Pre ostatných sú pripravené ďalšie hodnotné ceny, ktoré do súťaže venovali rimavskosobotské firmy Itres, Automax, RSnet, STK U myšiaka, nokin.sk, OZ Ozveny z Hrachova a MAS Malohont. „Ceny odovzdáme na predvianočnom stretnutí skupiny amatérskych Fotonadšencov 27. decembra v Dekáči, na ktoré pozývame všetkých, ktorí sa do súťaže zapojili,“ povedal zakladateľ skupiny rimavskosobotských Fotonadšencov Imro Kopec.

Projekt V uliciach mesta Rimavská Sobota pripravilo Občianske združenie Oxymoron s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR.

Dvadsať súťažiacich, ktorí získali najviac hlasov na Facebook-u:

1.  Matej Kováč
2.  Radka Činčurová
3.  Štefan Bán
4.  Lucia Sojková
5.  Inga Šperlová
6.  Mária Zajacová
7.  Nikoleta Strapková
8.  Juraj Franta
9.  Eva Benková
10. Peter Baláž
11. Sándor Ádám
12. Ákos Sabó
13. Anna Melicherčíková
14. Tomáš Bielik
15. Tomáš Hlôška
16. Imro Kopec
17. Rudolf Máte
18. Karin Pšenková
19. Matej Kovalančík
20. Braňo Veselko

[nggallery id=1246]

Zdroj: Rimava.sk, OZ Oxymoron. Sponzorovaný článok
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross