No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Turnaj v malom futbale privítal 16 tímov, najviac sa darilo Tornali

RIMAVSKÁ SOBOTA – Na štadióne MŠK Rimavská Sobota, na umelej tráve, sa v stredu (7. júna) uskutočnili Majstrovstvá oblasti ZŠ v malom futbale Rimavská Sobota. Futbalové zručnosti si preverilo 16 tímov, ktoré tvorili žiaci druhého stupňa základných škôl v okresoch Rimavská Sobota a Revúca.

"Sme radi, že sa nám podarilo zorganizovať takýto futbalový turnaj v spolupráci s Centrom voľného času Relax Rimavská Sobota a MŠK Rimavská Sobota. Zabezpečili sme ihrisko a občerstvenie. Kolektívy sú rozdelené v štyroch skupinách. Verím, že si chlapci dobre zahrali," povedal predseda Oblastného futbalového zväzu Rimavská Sobota Marian Petrok.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako ďalej doplnil, cieľom podujatia bolo spropagovať futbal. "Stretnúť sa medzi sebou a možno nájsť mladých chlapcov, ktorí by v budúcnosti vedeli reprezentovať okolité mestá. Cieľ sa určite splnil," dodal Petrok.

Podľa slov Petra Nemogu, koordinátora mládeže v MŠK Rimavská Sobota, je veľmi rád, že sa niečo takéto zorganizovalo. "Mali by sme v takýchto veciach aj tradične pokračovať, lebo je veľa mladých a nádejných futbalistov, o ktorých ani nevieme. Účasť je vynikajúca, takže sme radi," spomenul Nemoga.

Z každej skupiny postúpili dva kolektívy, ktoré si zmerali sily vo štvrťfinále. Nasledovalo semifinále a potom finále. Do neho sa prebojovali tímy z Tornale a Hnúšte. Viac sa darilo tornaľskej ZŠ, ktorá získala celkové prvenstvo po výhre vo finále 3:1.

Výsledky turnaja:

PozíciaKlub
1.ZŠ F. Kazinczyho Tornaľa
2.ZŠ J. F. Rimavského Hnúšťa
3.ZŠ P. Kellnera Hostinského Rimavská Sobota

Pozrite si zábery z turnaja žiakov základných škôl:


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross