No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: V Hnúšti oslavovali jubilejný ročník Dní mesta, zakončili ich jazdou parným vláčikom

dni-mesta-hnustaOslavy Dní mesta Hnúšťa v okrese Rimavská Sobota, ktoré sa konali 29.-31. mája, zakončila jazda historickým parným vláčikom do Tisovca. Záverečný deň programu, ktorý samospráva tento rok pripravila, patril však hlavne deťom. Ako Rimava.sk informovala prednostka mestského úradu Oľga Maciaková, obidve nedeľné jazdy vláčikom boli vypredané, deti sa však mohli tešiť aj na nafukovacie atrakcie, hry a preliezky na Hlavnom námestí. Počas troch dní však bolo rušno v celom meste, na námestí ukážky zo svojej práce predviedli policajti, obyvatelia zaplnili centrum aj počas jarmoku, v mestských kaviarničkách bolo niekoľko koncertov.

jarmok-hnustaHlavným lákadlom osláv mal byť sobotňajší koncert speváčky Zuzany Smatanovej a Petra Lipu v amfiteátri, ktorý oslávil 72. narodeniny a v Hnúšti ešte na živo nevystupoval. „Ľudí prišlo nad očakávanie, ako organizátori sme veľmi spokojní s účasťou na Dňoch mesta,“ zhodnotila Maciaková, podľa ktorej mal veľký úspech aj muzikálový recitál legendárneho predstavenia Na skle maľované, kde si ľudia zaspomínali na Michala Dočolomanského.
Súčasťou osláv bol aj futbalový, florbalový alebo volejbalový turnaj či vystúpenie folklórnych súborov v programe Klenotnica tradícií.
Na mimoriadnom zasadnutí poslancov mestského zastupiteľstva boli ceny udelené detskej lekárke Eve Farkašovej, matrikárke Anne Moncoľovej, generálnemu duchovnému Ozbrojených síl a ozbrojených zborov SR Marianovi Bodollóvi, Spoločnosti Yura. Ďakovný list dostal Fitnes klub - Iskra Hnúšťa. Čestné občianstvo udelili 94-ročnému filmovému kritikovi a publicistovi Pavlovi Brankovi.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: IMGAR Imrich Garláty


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross