No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: V poradí 12. ročník FourFestu odštartoval, študenti ukážu čo je v nich

13. júna 2019 |  | |

Priestory Domu kultúry ako aj Hotela Zlatý býk v Rimavskej Sobote patria dnes 13. júna študentom z 23 stredných odborných škôl krajín V4. Na v poradí 12. ročníku FourFestu si svoje zručnosti i vedomosti v ôsmich kategóriách merajú žiaci z Českej republiky, Maďarska, Poľska ako aj zo Slovenska, kde má zastúpenie aj domáca i usporiadateľská Stredná odborná škola obchodu a služieb.

V Dome kultúry sa ako prví odbornej porote ukázali kuchári. Na prípravu jedla mali. Medzi prvými, ktorí sa porote ukázali boli čašníci, ktorí svoju kreativitu ukázali pri príprave stolovania s motívom slávnej osobnosti. Neskôr sa v Dome kultúry predvedú aj obchodní pracovníci, a to na tému Na ľudovú nôtu. Priestor Domu kultúry bude patriť aj kaderníkom a neskôr kozmetikom. V Hoteli Zlatý býk si svoje zručnosti od 9:00 hod. otestujú baristi a someliéri. Záver ForuFestu bude tradične patriť kategórii barista. Na pódiu v estrádnej sále Domu kultúry sa pred porotou a obecenstvom predvedú približne o 13:00 hod. A hoci každá kategória má čo ponúknuť, sú to práve barmani, pri ktorých sa strhnú emócie a v neposlednom rade atmosféra festivalu bude práve pri ich umení gradovať. Svoje takpovediac umenie ukáže popri barmanoch možno aj moderátor Fourfestu Jožo Pročko, tak ako zvykne a len on dokáže.

Po domiešaní posledného drinku sa v divadelnej sále uskutoční slávnostné vyhodnotenie, ktoré je naplánované o 16:30 hod.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross