No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO/VIDEO: Predstavitelia vlády a investor Winkelmann v Rimavskej Sobote podpísali memorandum o spolupráci

RIMAVSKÁ SOBOTA – Dnes (27. 4.) mesto Rimavská Sobota dosiahlo významný miľník. Mestský úrad navštívil poverený premiér, minister financií a zdravotníctva Eduard Heger, poverený minister hospodárstva Karel Hirman i CEO spoločnosti Heinrich Winkelmann, ktorý v našom meste vytvorí približne 500 pracovných miest.

Slávnostné podpísanie memoranda i tlačová konferencia k téme rozvoja zamestnanosti v regióne, sa uskutočnili v obradnej sále MsÚ.

Článok pokračuje pod reklamou


"Som veľmi rád, že sme práve tu v okrese R. Sobota, ktorý je zatiaľ známy najvyššou nezamestnanosťou, patrí aj medzi najmenej rozvinuté okresy a vysokou nezamestnanosťou sú známe aj okolité okresy. Preto som rád, že môžeme oznámiť, že sem prichádza veľmi významný investor, ktorý prinesie nové pracovné miesta, ktorých bude priamo 450. Zároveň na ne bude postupne nadväzovať až 1 000 pracovných miest. Je to nemecká spoločnosť Winkelmann a som veľmi rád, že táto investícia prinesie stovky, až tisícky pracovných miest. Je to investícia vo výške až 110 miliónov eur a výroba by mala začať od roku 2025. V tomto priemyselnom parku bude vyrábať nádrže do tepelných čerpadiel a ohrievačov a bude tak prvým investorom v priemyselnom parku, ktorý štát vybudoval. Toto je sektor, ktorý má pred sebou veľký potenciál,“ uviedol E. Heger.

Vláda prispeje investičnou pomocou vo výške 41-miliónov eur a zároveň pomôže aj rekvalifikácii pracovnej sily.

„Od nástupu nášho vedenia na Ministerstvo hospodárstva (MH) SR bolo jednou z našich hlavných priorít zvýšenie kvalitných pracovných ponúk v menej rozvinutých regiónoch. Spolu s odborným tímom, ktorý sme našli na ministerstve, sme na splnení tohto cieľa celý čas intenzívne pracovali bez zbytočných siláckych vyhlásení. Dnešný podpis memoranda s renomovanou nemeckou spoločnosťou Winkelmann v Rimavskej Sobote je konkrétnym výsledkom tejto práce. Pričom samotné rokovania začali v decembri minulého roka. Verím, že sa nám v najbližšej budúcnosti podarí dotiahnuť do finálnej fázy ešte ďalšie investičné projekty, ktoré prinesú slušné živobytie našim občanom, ktorí už nebudú musieť hľadať prácu mimo svojich domovov. A prinesú celkové oživenie v týchto doteraz zanedbávaných regiónoch, o ktorých sa jeden niekoľkonásobný premiér kedysi pohŕdavo vyjadril, že tam nič nie je. Napriek tomu, že sme vo vláde a vedení MH SR len pár mesiacov, my tam prinášame prácu, prosperitu a nádej na lepší život pre budúce desaťročia. Táto investícia môže znamenať zásadný zlom v ekonomickom a sociálnom rozvoji regiónu," uviedol Hirman.

Na základe vývoja trhu možno do roku 2030 Ministerstvo hospodárstva SR potenciálne očakáva až dvojnásobný nárast počtu pracovných miest v novom závode.

"Našli sme dobré riešenie pre veľmi perspektívne partnerstvo na Slovensku. Som veľmi šťastný, že som tu. Rozhodli sme sa postaviť a začať výrobu práve tu," vyslovil sa CEO spoločnosti Heinrich Winkelmann.

Vysvetlil, že spoločnosť bola založená v roku 1898 ako rodinný podnik, dnes má výrobné závody v Nemecku, Poľsku, Turecku, Čine, USA a Mexiku. Jej aktivity sa sústredia v troch divíziách - Automotive, Building & Industry a Flowforming. Do portfólia produktov patria napríklad i palivové systémy, hydraulické separátory, systémy na úpravu vody, komponenty do prevodoviek a podvozkov, hnacie hriadele pre prúdové motory a helikoptéry. Winkelmann Group celosvetovo zamestnáva približne 4 000 pracovníkov.

Skupina Winkelmann Group patrí k popredným spoločnostiam pôsobiacim v oblasti spracovania kovov a tvarovania plechov pre rôzne priemyselné využitia.

Výstavbu štátneho priemyselného parku v Rimavskej Sobote má v rukách MH Invest s.r.o., dcérska spoločnosť Ministerstva hospodárstva SR.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross