No active "ca-sidebar-197687" sidebar

S výstavbou štátneho priemyselného parku v Rimavskej Sobote by sa malo začať v druhom štvrťroku 2023

24. januára 2023 | |  | 
Zdroj: MH SR

RIMAVSKÁ SOBOTA – S výstavbou štátneho priemyselného parku v Rimavskej Sobote, ktorú má v rukách MH Invest s.r.o., dcérska spoločnosť Ministerstva hospodárstva SR, by sa malo začať v druhom štvrťroku 2023. Informáciu priniesla televízia TA3.

Ako ďalej uviedli, posun termínu môžu spôsobiť zmeny v projekte v dôsledku požiadaviek potenciálneho investora. Informovala o tom štátna spoločnosť MH Invest s tým, že v tejto dobe prebieha dokončovanie projektovej dokumentácie pre stavebné povolenie.

Článok pokračuje pod reklamou


Prečítajte si tiež:
FOTO: Zahraničný investor v R. Sobote? O jeho možnom príchode rokoval primátor mesta s predsedom NR SR Borisom Kollárom

"Dokumentácia sa pripomienkuje a konzultuje s budúcimi zhotoviteľmi, najmä spoločnosťou Stredoslovenská distribučná a Slovenským plynárenským priemyslom. Rovnako v súbehu prebieha konanie posudzovania vplyvov na životné prostredie (EIA), ktoré by malo byť ukončené v prvom kvartáli 2023 právoplatným rozhodnutím," informovala spoločnosť MH Invest.

Projektová dokumentácia by mala byť spoločnosti MH Invest odovzdaná v prvom štvrťroku 2023. Nasledovať bude podanie žiadosti o vydanie stavebného povolenia a pripomienkové konanie dotknutých orgánov. Ako ďalej uviedla TA3, začiatok výstavby priemyselného parku je naplánovaný na druhý kvartál 2023.

Vybudovanie priemyselného parku na okraji Rimavskej Soboty schválila Vláda SR v januári 2021. Mesto pozemky štátu predalo o mesiac neskôr za 296-tisíc eur. Kľúčovým krokom, ktorý mesto už spravilo, je aj zmena územného plánu – lokalitu, kde má priemyselný park stáť, v ňom museli zmeniť na priemyselnú zónu.


K téme: Richard Sulík potvrdil, že bavorská spoločnosť Ziegler Holding do Rimavskej Soboty nepríde


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross