No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO/VIDEO: Revúca už nebude najmenej rozvinutý región. Dostane viac ako 800-tisíc eur

Zdroj: FB Július Buchta primátor mesta Revúca

REVÚCA - Ministra investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Richarda Rašiho spolu so štátnym tajomníkom Michalom Kaliňákom privítali v pondelok (10. júna) v Revúcej. Cieľom ministerských rezortných dní je návšteva regiónov a diskusia o problémoch málo rozvinutých regiónov priamo v teréne.

Rezortný deň sa uskutočnil v najmenej rozvinutom okrese (NRO) Revúca. Medzi NRO bol okres zaradený ešte v roku 2015, kvôli vysokej úrovni nezamestnanosti. Pre okres Revúca je podľa plánu najnovšie vyčlenených viac ako 800-tisíc eur.

Článok pokračuje pod reklamou


Počas rezortných dní počúvame, čo nám primátori, starostovia, ale aj predsedovia samosprávnych krajov hovoria a snažíme sa hľadať riešenia. Priamo v regiónoch tak môžeme predpripraviť to, čo požadujú. Dnes sa nachádzame v najmenej rozvinutom okrese Revúca, pre ktorý je vyčlenených viac ako 800-tisíc eur. Tie mu pomôžu v rozvoji,“ uviedol minister investícií Richard Raši na tlačovej konferencii v Revúcej.

Diskusia sa s predstaviteľmi ministerstva sústredila predovšetkým na nový prístup k týmto regiónom. V budúcnosti sa na ne, podľa ich slov, bude nazerať ako na prioritné okresy. Rovnako sa plánuje prijatie nového zákona, ktorý by mal priniesť pozitívne zmeny a podporu práve pre tieto regióny.

"Verím, že nám 800-tisíc eur pomôže v rozvoji, pretože si veľmi želám, aby sme nálepku najmenej rozvinutého okresu odstránili. Zo spoločného stretnutia mám dobrý pocit a som plný optimizmu. Veľmi pekne ďakujem, že rezortný deň v Revúcej bol a verím, že všetky veci, ktoré sme si povedali, budú zrealizované," informoval primátor mesta Revúca Július Buchta na sociálnej sieti.

Zdroj: FB Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross