No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO/VIDEO: Tohtoročný FourFest opäť prekonal rekord v počte súťažiacich

RIMAVSKÁ SOBOTA – Tento rok Stredná škola obchodu a služieb (SOŠOS) v Rimavskej Sobote zorganizovala už 14. ročník festivalu odborných zručností FourFest. Záujem škôl opäť prevýšil očakávania a súťaží sa zúčastnilo 165 žiakov. Doteraz sa ich počet pohyboval okolo 130 až 140 študentov.

Svoje sily a znalosti si zmerali vo ôsmich odboroch a nechýbali medzi nimi ani žiaci z organizátorskej školy (SOŠOS).

FourFest sa začal 17. mája súťažným varením držkovej polievky na nádvorí Čierneho orla, z ktorej ako víťaz odišlo družstvo zo Strednej odbornej školy technickej a agropotravinárskej (SOŠTaAP) v Rimavskej Sobote. Pokračoval 18. mája v priestoroch Domu kultúry a Hotela Zlatý býk, v ktorom súťaže v odboroch pokračovali už od skorých ranných hodín. Vyhodnotenie prebiehalo v divadelnej sále Domu kultúry a deň bol ukončený sprievodným programom v podaní skupiny Metalinda. O koncerte kapely sme vás informovali v tomto článku.

"Témou tohto ročníka bola dovolenka a u kuchárov príprava lososa. V niektorých kategóriách je aj 20 súťažiacich. Ja som veľmi rád, že táto akcia prispieva k rozvoju priateľstiev a zručností žiakov, k ich spoznávaniu sa navzájom a tým je vlastne jedinečná. Tiež ma teší to, že to nie je len akcia nášho kraja, ale zastúpenie tu majú aj školy z Piešťan, Trnavy, či Košíc," povedal pre Rimava.sk Jaroslav Bagačka, riaditeľ Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Rim. Sobote.

Ako pokračoval, pôvodná myšlienka bola spolupráca partnerských škôl v rámci V4. "My sme nadviazali kontakty so školami z Čiech, Maďarska a Poľska a to bola taká prvá časť. Potom BBSK, ktorý robil akcie Gastro Academy, ju presunul k nám, čiže je to vlastne spojenie dvoch akcií a z toho vznikol súčasný formát, ktorý máme a ktorého sa už dlhšie držíme. A držíme sa toho, aby to boli súťaže žiakov približne v tých odboroch, ktoré my pripravujeme, čiže oni kopírujú naše odbory s výnimkou stavebníctva, ktoré by bolo ťažko v takejto forme urobiť," doplnil.

Študenti súťažili v odboroch kuchár, čašník, barman, barista, someliér, kaderník, kozmetik a obchodý pracovník. "V prvých ročníkoch bol aj odbor cukrár, potom sme od neho upustili, no uvažujeme o tom, že by sme ho dali opäť do ponuky súťažných odborov," vysvetlil riaditeľ.

Šikovnosť a záujem študentov potešil aj hodnotiacich, ktorí priznali, že vybrať výhercov spomedzi všetkých súťažiacich bolo náročné a rovnako oceňujú ich záujem o dané remeslá a tiež kreativitu.

Vybrať víťazov v jednotlivých kategóriách bolo niekedy náročné. Zastúpenie na stupienkoch tých najlepších mali aj žiaci zo Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Rimavskej Sobote:

Kategória kuchár: Roman Šuchma, SOŠ hotelových služieb a ochodu Zvolen

Kategória čašník: SOŠ obchodu a služieb Žiar nad Hronom – Tamara Segetová a Sabína Sýkorová

Kategória barman: Michaela Mišovcová, SOŠ obchodu a služieb Púchov

Kategória barista: Marco Fürješ, SOŠ hotelových služieb a obchodu Zvolen

Kategória someliér: Dušan Mádel, SOŠ obchodu a služieb Žiar nad Hronom

Kategória kaderník: Adam Kováčik, SOŠ hotelových služieb a dopravy Lučenec, Katarína Mihoková, SOŠ obchodu a služieb Trnava

Kozmetik: Romana Kiapešová, SOŠ hotelových služieb a obchodu Zvolen

Kategória obchodný pracovník: Bianka Mitáľová, SOŠ Vranov nad Topľou

Celú výsledkovú listinu nájdete NA TOMTO ODKAZE.


PR článok
Rimavu číta viac ako 100 000 ľudí mesačne, odprezentuj svoju firmu aj ty. Kontakt: [email protected]


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross