No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO/VIDEO: Turnajom prispeli stovkami eur na Ligu proti rakovine

16. apríla 2018 | |  | 

Pomocou volejbalového turnaja, ktorý dostal novú nádej na pokračovanie po viac ako 25 rokoch, bolo koncom minulého týždňa vyzbieraných 400 eur, financie boli venované Lige proti rakovine. Podľa organizátorov si deň turnaja spojili zámerne s 13. aprílom, kedy je Deň narcisov a robí sa celoslovenská zbierka na pomoc v boji proti zákernému nepriateľovi.

Stretnutie učiteľov, zamestnancov škôl či priateľov športu bolo v Rimavskej Sobote a okolí doposiaľ známe ako Memoriál Evy Zacharovej, ktorý bol spomienkou na bývalú kolegyňu, priateľku a športovkyňu. Po tom, ako ho vlani oficiálne zrušili sa však zanietenci stretli v Rimavskej Sobote aj naďalej. V štyroch telocvičniach súťažilo na turnaji v dvoch kategóriách 15 tímov. Podľa slov jedného z organizátorov, Zuzany Zagyiovej, by bola škoda aby takéto podujatie zaniklo. Preto sa rozhodla zorganizovať neoficiálne pokračovanie pod názvom Spomienka na Memoriál Evy Zacharovej. Suma bola podľa nej vyzbieraná zo štartovného a zo zvyšných sponzorských peňazí určených na turnaj. Ako na vyhodnotení uviedol ďalší z organizátorov, riaditeľ hosťujúcej ZŠ P. Dobšinského Peter Nôta, už nejde len o počesť čo zažili a spomienku na tých, ktorí tu už nie sú, ale je to pokračovanie turnaja, do ktorého sa pustila doterajšia hráčka memoriálu Zuzana Zagyiová. „Navyše to nabralo novú formu, na Deň narcisov, ako pomoc ľuďom v liečbe rakoviny,“ povedal riaditeľ a dodal, že bude rád, keď v tomto zmysle bude myšlienka pokračovať aj naďalej. „Snažili sme sa, by ste boli spokojní, aby sme všetko zabezpečili. Vďaka patrí všetkým,“ dodal Nôta.

V kategórii zamestnanci rodičia a priatelia škôl sa víťazmi stali domáci zo ZŠ P. Dobšinského, ktorí v trochu inom zložení zvíťazili aj minulý rok. Druhé miesto obsadil tím z Reedukačného centra Čerenčany. Na predošlých ročníkoch sa pravidelne zúčastňoval aj volejbalový tím z Cinobane, tento rok obsadil tretie miesto. Na turnaji nechýbali ani ďalšie tímy z okresu Revúca, Lučenec či Banská Bystrica – BB Tím, ktorí zvíťazili v „profi“ kategórii Aktívni volejbalisti. Druhé miesto obsadil tím Automax a tretie Revúca 1. Ocenenia získala aj najskúsenejšia rozhodcovská dvojica Ján Račko a Jozef Mitter.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross