No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Tradičný memoriál dostal novú nádej, stretol sa so slušnou odozvou

13. apríla 2018 | |  | 

Tradičný Memoriál Evy Zacharovej, ktorý bol na školách založený pred viac ako 25 rokmi, dostal novú nádej v jeho pokračovaní. Po tom, ako ho oficiálne zrušili sa učitelia, zamestnanci škôl a priatelia športu stretli v Rimavskej Sobote aj naďalej. V štyroch telocvičniach súťaží na turnaji 15 tímov. Podľa slov jedného z organizátorov, Zuzany Zagyiovej, by bola škoda aby takéto podujatie zaniklo. Preto sa rozhodla zorganizovať neoficiálne pokračovanie pod názvom Spomienka na Memoriál Evy Zacharovej. S Dňom narcisov tento turnaj spojila zámerne, finančná čiastka zo štartovného bude poukázaná na zbierku ku Dňu narcisov.
Zahájenie turnaja bolo tradične v telocvični Základnej školy P. Dobšinského, kde tímy s pravidlami oboznámil riaditeľ školy Peter Nôta, ktorý tiež aktívne bojuje za ich víťazstvo (tím ZŠ P. Dobšinského minulý rok turnaj vyhralo v kategórii učiteľstké družstvá, pozn. red.). Zúčastneným sa poďakovala aj Zuzana Zagyiová, podľa ktorej by možno prišlo ešte aj viac tímov, no odrieknuť museli kvôli termínu a povinnostiam. O nové poháre tak po prvýkrát bojuje niekoľko družstiev z Rimavskej Soboty, Lučenca, Revúcej či Banskej Bystrice.

Memoriál nebol uplynulých 25 rokov len športovým podujatím, spoločenskou udalosťou, ale aj spomienkou na bývalú kolegyňu a priateľku, športovkyňu.

Správa bude aktualizovaná.

FOTO/VIDEO: Turnajom prispeli stovkami eur na Ligu proti rakovine

 

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross