No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO/VIDEO: Úspešný Fourfest už má svojich víťazov, s ocenením odchádzali aj domáci

Je rozhodnuté. Festival zručností žiakov stredných odborných škôl – FourFest – už pozná svojich víťazov. Rovnako ani na 11. ročníku nechýbali medzi nimi aj žiaci zo Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Rimavskej Sobote, ktorá je organizátorom festivalu.Počas jedného dňa ukázalo svoje zručnosti 90 žiakov z 22 stredných odborných škôl zo štyroch krajín (Slovensko, Česko, Maďarsko, Poľsko) v ôsmich kategóriách. Medzi prvými súťažiacimi boli kuchári, ktorí mali na prípravu jedla 45 minút. Ten čas najlepšie využil Filip Krupár zo SOŠ obchodu a služieb Žiar nad Hronom a vyslúžil si tak 1. miesto. Na druhom mieste skončil Jakub Pinka zo SOŠ hotelových služieb a obchodu Banská Bystrica, a tretiu priečku obsadil Boris Struhár, SOŠ obchodu a služieb Žiar nad Hronom. Udelili aj Cenu poroty za kreativitu, ktorú si odniesol Bakos Patrik Dávid z Egru.

V Dome kultúry sa krátko po štvrtkovom otvorení FourFestu predstavili aj čašníci. V konečnom poradí na 1. mieste skončila Alžbeta Adamovová a Natália Muránska (SOŠ hotelových služieb a obchodu Banská Bystrica), druhú priečku si vybojovala Monika Daniová a Ružena Gašparová (SOŠOS Rimavská Sobota) a 3. miesto obsadila dvojica Drótos Ramóna a Bódi Bence (Kazincbarcika). Mimoriadnu cenu za emotívne pôsobenie tabule na hosťa získala Ivana Popová a Laura Kurucová (SOŠ služieb Levice).

Priestory Domu kultúry patrili dopoludnia aj kategórii obchodný pracovník. Súťažiaci mali ako tému Veľkonočné sviatky. Najlepšie si s ňou poradila Kateřina Králová (Střední škola obchodní Kolín), za ňou na druhom mieste skončila Bronislava Mlináriková a Viktória Boľfová (SOŠOS Rimavská Sobota) a tretie miesto obsadila Natália Györgyová (Stredná odborná škola Tornaľa) Porota rovnako aj tu udelila Mimoriadnu cenu, získala ju Németi Tímea z Kazincbarciky.

Ďalšia kategória, ktorá sa dopoludnia predstavila v Dome kultúry patrila kaderníkom. Disciplínu Pánsky účes vyhral Gejza Molnár (SOŠ Tornaľa), druhé miesto obsadila Bitó Viktória (Kazincbarcika), tretie Vivien Žingorová (SOŠ hotelových služieb a obchodu Zvolen) a štvrtú priečku obsadila Paulina Glówczyk (Nowy Sacz Poľsko). Mimoriadnu cenu za kreativitu, tvorivosť a extravaganciu získala Simona Taňkošová (SOŠ obchodu a služieb Humenné). V druhej disciplíne „Dievčenský spoločenský účes“ dominovala Vanessa Ivaničová (SOŠ služieb a lesníctva Banská Štiavnica), na druhom mieste skončila Viktória Bučková (Súkromná stredná odborná škola Bardejov), bronzovú priečku obsadila Lívia Kráľová (SOŠ obchodu a služieb, Žiar nad Hronom) a 4. miesto získala Karolína Odorová (SOŠ hotelových služieb a obchodu Banská Bystrica). Porotcovia aj tu udelili Mimoriadnu cenu za kreativitu, extravaganciu a nápaditosť, ktorú získala Kristína Fábiková (SOŠ hotelových služieb a obchodu Banská Bystrica).

Súťažilo sa aj v Hoteli Zlatý býk, ktorý patril baristom. Na prvom mieste sa umiestnila Alžbeta Chovanová (Hotelová akadémia Brezno), 2.miesto obsadil Matúš Krištof (Súkromná SOŠ Košice), 3.miesto Lívia Ostrolucká (Hotelová akadémia Brezno) a 4. miesto si vybojoval Herman Hartwig (SOŠOS Rimavská Sobota). V priestoroch hotela si nielen svoje zručnosti, ale aj vedomosti zmerali aj someliéri. V tejto kategórii dominovali domáci. Prvé miesto obsadila Martina Nociarová (SOŠOS Rimavská Sobota), druhé miesto si vybojovala Alžbeta Markotánová (SOŠOS Rimavská Sobota). Na posledný stupeň váťazov sa postavil Bence Simon (Súkromná stredná odborná škola Rimavská Sobota) a Mimoriadnu cenu za zručnosť a profesionalitu získal Adam Daru (SOŠ služieb Levice).

Popoludní sa v guľovej sále Domu kultúry predstavili aj kozmetici, ktorí líčili na tému „Zem spieva farbami“. S ňou si najlepšie poradila a tak prvé miesto obsadila Karolína Kráľová (SOŠ hotelových služieb a obchodu Zvolen), za ňou sa umiestnila Virgínia Romžová (SOŠ obchodu a služieb Humenné), tretie miesto si odniesla Mária Tkáčová (SOŠ hotelových služieb a obchodu Lučenec) a štvrté miesto získala Sofia Šebeňová (Spojená škola- SOŠ podnikania Banská Bystrica). Mimoriadnu cenu za kreativitu si vylíčila Stephanie Együdová (SOŠOS Rimavská Sobota).

Záver festivalu patril tradične kategórii barman. V nej sa najlepšie darilo a 1.miesto obsadil Lukáš Čabaj (Hotelová akadémia Brezno), ktorý získal aj mimoriadnu cenu za sympatiu. Druhú priečku obsadil Sebastián Bauko (Hotelová akadémia Brezno) a tretie miesto získala Laura Báróová (SOŠ služieb Levice).

V poradí 11. ročník FourFestu tak pozná svojich víťazov. Tým ako aj ostatným prítomným na slávnostnom vyhodnotení zaspievala kapela Metalinda zopár svojich hitov. FourFest však nie je len o súťažení. Ako povedal pre Rimava.sk riaditeľ SOŠOS Jaroslav Bagačka, je to aj o výmene skúsenosti, o nových poznatkov pre žiakov a neposlednom rade aj akúsi motiváciu pre ich ďalšie štúdium v danom odbore.

Zdroj: Rimava.sk (Reklamný článok)
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross