No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO/VIDEO: Ako jedna veľká rodina, Vianočná kapustnica spojila tisícky ľudí

kapustnica-aky-szaboOd akcie roka v Rimavskej Sobote je už pár dní. Ale dobrá atmosféra ešte stále rezonuje medzi ľuďmi. Ako sme sa v redakcii dozvedeli, niektoré tímy analyzujú aká bola tá ich kapustnica a čo by možno budúci rok vylepšili. Na strane druhej sa ozývajú aj ohlasy od návštevníkov, ktorí nešetria pozitívami. No v jednom sa všetci zhodujú, bola to akcia plná skvelej zábavy, pohody a rodinnej atmosféry. My vám prinášame ešte zopár zachytených momentov prostredníctvom fotoaparátu i kamery.

Ak ste tohtoročnú Vianočnú kapustnicu nestihli, nezúfajte. O rok, 15. decembra, sa na tom istom mieste vidíme opäť, kedy sa rimavskosobotské Hlavné námestie premení na jednu veľkú kuchyňu. V tej tohtoročnej sa medzi 61 družstvami našli rôzne kapustnice – s bylinkami, samozrejmosťou boli domáce údené mäsové špeciality, ale objavila sa aj kapustnica na spôsob plnenej kapusty. Všetky hodnotil hlavný porotca, Vilo Habo z televíznej šou Moja mama varí lepšie ako tvoja. Ochotne každému družstvu poradil, čo by mali pridať do tej svojej. A hoci by sa dalo o ňom povedať, že bol karamelovo-zaujatý 🙂 ako priznal, jeho favoriti nakoniec postúpili do užšieho výberu. Ako uviedol víťazný tím Riso, zisk prvého miesta ich veľmi teší. Podľa ich slov ako svoju „tajnú ingredienciu“ použili paprikovú pomazánku, ktorá pozostáva z paradajok, paprík a cibuľky. „Sú to prírodné ingrediencie, ktoré sme pridali do toho,“ povedala jedna z členiek z družstva Riso.

Pozrite si videozostrih Mateja Kováča z TV Rimava

Vianočná kapustnica z pohľadu TV JOJ

Vianočná kapustnica TV Rimava

A čo dodať na záver? Hoci sa tretí ročník Vianočnej kapustnice, ktorú zorganizovalo občianske združenie Naša Sobota, zapísal počtom súťažných tímov (61), množstvom litrov navarenej kapustnice (takmer 3 tisíc litrov) či 9-tisícovým davom do slovenskej knihy rekordov, do bohatej histórie regiónu Gemer-Malohont sa zapíše najmä úžasnou atmosférou. Vidíme sa o rok 🙂

Fotogaléria - Vianočnú kapustnicu 2016 takto zachytil Ladislav Križian

 

Fotogaléria - Vianočnú kapustnicu 2016 takto zachytil Aky Sabo

Fotogaléria - Vianočnú kapustnicu 2016 takto zachytil Jozef Kozlok

Zdroj: Rimava.sk (Rimava.sk je mediálnym partnerom podujatia)
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross