No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO/VIDEO: Hnúšťa už pozná svoju Miss, je ňou študentka z R. Soboty

mis-hnustaDom kultúry v Hnúšti bol uplynulý piatok plný krásy. Súťaž o najkrajšiu Hnúšťanku sa na pódium vrátila po viac ako desiatich rokoch. Pred plnou sálou sa predstavilo desať finalistiek, titul si odniesla študentka Strednej odbornej školy obchodu a služieb (SOŠOS) v Rimavskej Sobote, ktorá už jeden podobný titul získala.Súťažiace sa divákom predstavili niekoľkokrát, a to v spoločenských i svadobných šatách ako aj vo voľnej disciplíne, ktorej dominoval tanec. Pohotovosť i jazykové zručnosti finalistiek preveril moderátor večera Ján Bakala z TV JOJ. O dobrú zábavu sa okrem moderátora postaral spevák Robo Mikla či oko diváka potešil aj tanec v podaní rožňavského Tanečného klubu Sambed.

Úvod súťaže patril „bielej“ disciplíne, dievčatá sa predviedli v svadobných šatách. Rovnako aj druhá disciplína sa niesla v znamení elegancie, finalistky ukázali svoju krásu v spoločenských šatách, u ktorých dominovali odtiene červenej farby.

V druhej polovici večera začalo ísť do „tuhého“. Krásky predviedli svoje zručnosti. Na pódiu sa tancovalo, spievalo, miešali nápoje, recitovalo a dosky hnúšťanského „Kulturáku“ patrili aj ukážke sily a akrobacie. Pred rozhodnutím poroty sa finalistky ukázali ešte raz. Moderátor večera všetky vyspovedal v krátkom rozhovore, počas ktorého každej položil dve otázky. Mladé krásky však nezaskočil a ich odpovede ocenilo aj publikom potleskom.

Miss Hnúšťa sa stáva...

Vyhláseniu tej najkrajšej predchádzalo aj vystúpenie Roba Miklu, ktorého počas jednej piesne sprevádzali aj samotné finalistky a to tancom, ktorý ich priamo na pódiu naučil. Titul Miss Hnúšťa 2016 však nebol jediný, ktorý sa v piatok večer udeľoval. Ľudia hodnotili dievčatá aj na sociálnej sieti, s najvyšším počtom „like-ov“ si jedna z finalistiek mohla odniesť titul Miss Sympatia. Hodnotili aj diváci počas večera, kedy jedna zo súťažiacich získala titul Miss Publikum. Obidva tituly si odniesla finalistka s číslom 3, Sabina Tomesová.

Po vyhlásení „diváckej“ Miss bolo na rade vyhlásenie druhej i prvej vicemiss ako aj samotnej kráľovnej krásy mesta Hnúšťa. Tejto úlohy sa chopil primátor Hnúšte Michal Bagačka spoločne s mentorkou súťaže, moderátorkou rádia, fotomodelkou a rodáčkou mesta Luciou Slovákovou. „Pre mňa sú všetky víťazkami, ale body nepustia, hoci rozdiel bol len minimálny,“ povedal primátor pred vyhlásením druhej vicemiss. Tento titul si odniesla finalistka s číslom 8, Daniela Guzmová. Hovorí sa: „Do tretice všetko dobré“, toto zrejme platilo pre súťažiacu s číslom 3, Sibanu Tomesovú, ktorej v piatok udelili tretí titul večera, a to titul prvá vicemiss.

Hoci väčšina titulov krásy už bola rozdaná, ten najvyšší ešte nepoznal svoju majiteľku. Ten si napokon odniesla študentka SOŠOS v Rimavskej Sobote, Silvia Szabóová. Okrem titulu Miss Hnúšťa má Silvia ešte jeden, v decembri 2015 sa stala aj víťazkou okresného kola súťaže Miss stredných škôl. Ako pre Rimava.sk uviedla tesne po vyhlásení výsledkov, pocity z víťazstva sú úžasné. „Som šťastná, že to takto dopadlo,“ dodala Silvia, ktorá vo voľnej disciplíne opäť stavila na ukážku akrobacie. Za posledné štyri mesiace je to pre ňu už druhý titul Miss. Na otázku, či by skúsila aj dráhu modelky alebo fotomodelky odpovedala s úsmevom: „Určite by som to vyskúšala.“

Bude Miss Hnúšťa aj o rok?

S priebehom súťaže bola spokojná aj organizátorka, riaditeľka MsKS v Hnúšti Diana Vojenčiaková. Ako uviedla pre Rimava.sk, ich cieľom je opäť oživiť po viac ako desiatich rokoch túto súťaž a ďalším ročníkom sa nebráni. „Počas večera sme vychytali pár múch. Takže vieme na čo si dávať pozor,“ priblížila Vojenčiaková, ktorá verí, že záujem o súťaž krásy bude aj zo strany dievčat. Podľa jej slov aj do budúcna chcú ostať pri rovnakom výbere dievčat ako teraz. „Do súťaže Miss Hnúšťa sa budú môcť prihlasovať dievčatá nielen z Hnúšte, ale aj z okolia,“ poznamenala.

O titul Miss Hnúšťa 2016 zabojovali: 1. Magdaléna Kubaliaková, 2. Janka Jakabšicová, 3. Sabina Tomesová, 4. Alžbeta Kalmárová, 5. Silvia Szabóová, 6. Martina Balciarová, 7. Petra Farkašová, 8. Daniela Guzmová, 9. Ivana Masárová, 10. Gabriela Balciarová.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross