No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO/VIDEO: Mojín sa opäť preniesol do čias stredoveku

mojin-dozinkyMojín sa počas uplynulých dní opäť preniesol do čias dávno minulých. Zaplnili ho lukostrelci a stredovekí hudobníci a ľudí navodili na tú správnu atmosféru na piatom ročníku Stredovekých slávností. V stredovekom tábore šermiari predstavili rôzne zbrane a oblečenie danej doby, nechýbal ani kráľ Žigmund a jeho družina rytierov. Novinkou na podujatí bola česká historická hudobná skupina, ktorá spestrila tohtoročné dožinky. Návštevníci s obdivom sledovali aj sokoliarske ukážky od Sokoliarstva Kanát, ktoré sa zaoberá chovom, výcvikom a predvádzaním dravých vtákov. Deti si v tábore vyskúšali aj streľbu z luku, strieľalo sa aj zo stredovekých zbraní.

„Tohtoročné slávnosti mali podtón rodinné dožinkové slávnosti, nakoľko sme sa chceli trošku venovať aj rodičom s deťmi,“ povedala pre Rimava.sk Silvia Kanátová, predsedkyňa OZ Príroda pre deti, ktoré organizuje Stredoveké dožinkové slávnosti. Piatkový program bol obohatený o vystúpenie Diany a Galilea, cvičiteľky a jej psíka, ktoré potešilo najmä tých menších. Ako ďalej uviedla Silvia Kanátová, aj tento rok bola pre návštevníkov pripravená vynikajúca Kráľovská čokoláda, kde si mohli zakúpiť aj kávu či zmrzlinu. Mlsné jazýčky si pochutnali aj na iných dobrotách zo stredovekej kuchyne. Všade vládla príjemná rodinná atmosféra a až do večera sa schádzali návštevníci zblízka aj zďaleka. Piatková zábava bola zavŕšená dobrodružnou večernou prechádzkou tajomným lesom spolu s bludičkami, vlkodlakmi, lúpežníkmi a inými tajomnými bytosťami. Do programu boli zapojené aj deti z denného tábora, ktorého sa zúčastnili týždeň pred podujatím.

V sobotu počasie až tak organizátorom neprialo, no nenechali sa odradiť a pokračovali v slávnostiach aj naďalej. Počas dažďa sa program presunul do uzavretých priestorov stredovekej taverny a čajovne, kde návštevníci mali možnosť vidieť ukážky stredovekých tancov. Neskôr si mohli opäť pozrieť sokoliarske vystúpenie, streľbu z kuše či hádzanie nožíkmi. Počas chladného počasia bola pre nich pripravená stredoveká sauna, v ktorej sa mohli zahriať. Návštevníci opäť neostali hladní a mohli si pochutnať na pečenom prasiatku a iných dobrotách, ktoré si pre nich pripravili v stánkoch s občerstvením. Mnohí sa už teraz nevedia dočkať budúcoročných slávností a ďalšieho zaujímavého programu, ktorý si organizátori pripravia.

Zdroj: Rimava.sk, Sponzorovaný článok (Rimava.sk je mediálny partner podujatia)
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross