No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO/VIDEO: Takto vítali nový rok Rimavskosoboťania na Hlavnom námestí

silvester-rimavska-sobotaStovky Rimavskosoboťanov prišlo osláviť príchod nového roka do centra mesta. Na Hlavnom námestí hrala hudba, odznel aj príhovor primátora mesta Jozefa Šimka, v maďarčine sa prihovoril viceprimátor Ladislav Rigó. Väčšina z občanov prichádzala na námestie približne pol hodinu pred polnocou, mnohí vyšli do ulíc aj z okolitých reštaurácií a barov. Príchod nového roka sprevádzal ohňostroj a štátna hymna.

Na bezpečný priebeh počas osláv dohliadalo niekoľko mestských policajtov, ktorí stáli aj pri tribúne. Ako Rimava.sk informoval náčelník mestskej polície Peter Berecz, počas osláv na Hlavnom námestí sa nič mimoriadne nestalo a Silvester bol pokojnejší ako pred rokom, policajti nezaznamenali ani šarvátky opitých ľudí. Ako Berecz pripomenul, v meste už platí nariadenie o verejnom poriadku a popíjanie na verejnosti je počas roka zakázané. Mestskí policajti preto už v dohľadnej dobe plánujú preventívne akcie na kontrolu požívania alkoholu na verejných priestranstvách.

Hoci v centre mesta policajti nemuseli zasahovať, podľa našich informácií v noci privolali štátnu políciu ku šarvátke neďaleko múzea.

[su_media url="http://www.youtube.com/watch?v=ihk8KX6d8lE" width="600" height="388"]

[nggallery id=1267]

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross