No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO/VIDEO: Živá legenda na javisku Domu kultúry rozospievala celé publikum

Živá legenda na javisku Domu kultúryŽivá legenda, maďarská speváčka, Zsuzsa Koncz rozospievala na javisku Domu kultúry v Rimavskej Sobote celé publikum. To si nenechalo ujsť jedinečnú príležitosť novembrovej koncertnej atmosféry tejto známej speváčky a zaplnilo sálu takmer do poslednej sedačky. Na koncerte v Rimavskej Sobote zaspievala svoje najväčšie šlágre od roku 1967 až do roku 2016 aj z nového albumu s názvom Vadvilág - Divý svet. Autorom textov a hudby boli János Bródy, Gábor Závodi, Gerendás Péter a ostatní. Atmosféra pred stovkami divákov vďaka speváčke, ktorá začínala svoju kariéru koncom 60-tych rokov a už vtedy spievala náročné texty, bola podľa viacerých divákov neopísateľná.

Advent ešte len začína!
V rámci Adventu Dom kultúry pripravuje aj ďalšie koncerty a podujatia. Už túto sobotu, 3. decembra, sa rovnako v Dome kultúry môžete tešiť na českú speváčku Luciu Bílou a jej koncert Bílé Vánoce. V priestoroch Kostola sv. Jána Krstiteľa na Hlavnom námestí odznie v nedeľu, 4. decembra, koncert Slovenského sláčikového kvarteta.
Na pondelok, 5. decembra, sa určite budú tešiť všetky deti. Na Hlavné námestie zavíta o 15:30 hod. Mikuláš. Pripravený bude aj program pre najmenších – zažatie sviečok na vianočnom stromčeku. O 18:00 hod. sa v divadelnej sále Domu kultúry uskutoční benefičný koncert Slovenského červeného kríža s názvom Ľudia ľuďom. Stred týždňa, 7. decembra, bude patriť vernisáži výstavy obrazov Mariana Hrinka s názvom Progresia. Vernisáž sa uskutoční o 10:30 hod. na prízemí radnice.

Ak ešte nemáte nakúpené vianočné darčeky, tak v tom prípade by ste mali v piatok, 9. decembra, navštíviť Vianočnú burzu nápadov a lásky v rimavskosobotskom Dome kultúry. Predajná akcia remeselníckych výrobkov a tradičných vianočných produktov sa otvorí o 13:00 hod. a nebudú chýbať i vystúpenia klubov a krúžkov MsKS. V nedeľu, 11. decembra, sa uskutoční Festival maďarských ľudových piesní a Vianočný koncert Hany Servickej.

Vo štvrtok, 15. decembra, sa o všetkom rozhodne! V divadelnej sále „Kulturáku“ sa uskutoční prvé i druhé semifinále, zakončené veľkolepým finále zábavno-súťažnej šou s názvom Kvízmajster. O deň neskôr, 16. decembra, sú pripravené tvorivé dielne pre žiakov základných škôl s názvom Vianoce v Ekorelaxe. Rovnako aj v sobotu, 17. decembra od 10:00 hod. sa v Mestskej galérii uskutočnia Vianočné tvorivé dielne s Petrou. O 16:30 príde na rad zažatie poslednej, štvrtej, sviečky na adventnom venci. Posledné dni pred Vianocami, streda (21. decembra) a štvrtok (22. decembra), budú patriť Vianočnému aranžovaniu i vianočnému programu a koncertu. Predvedú sa nielen deti z CVČ Relax, ale aj žiaci Základnej umeleckej školy v Rimavskej Sobote.
Ďalší program Adventu si môžete pozrieť tu.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross