No active "ca-sidebar-197687" sidebar

GEMER-MALOHONT: Záver septembra plný hudby, dobrého jedla či slávností

28. septembra 2018 |  | | |

Posledný septembrový víkend bude v regióne Gemer-Malohont plný zábavy. Do sýta si môžete užiť nielen hudbu, ale aj dobré jedlo, zaujímavú výstavu či dožinkové slávnosti. Vyberte sa tak spoznávať okolité obce i mestá prostredníctvom víkendových podujatí.

Jedlo, hudba či jarmočníci. To všetko a mnoho ďalšieho si môžete užiť na Gemersko-malohontskom jarmoku v Rimavskej Sobote. Práve jemu bude patriť Hlavné námestí a jeho blízke okolie, a to piatok a sobotu (28. a 29. septembra). Na svoje si prídu malí i veľkí. Čaká na vás výstava ovocia, zeleniny, okrasných rastlín, zvierat a produktov v Dome kultúry. Na Hlavnom námestí sa môžete tešiť na divadelné predstavenia, koncerty kapiel či vystúpenia detí z krúžkov CVČ Relax.

Sobota i nedeľa (29. a 30. septembra) to bude žiť aj v obci Sušany. V sobotu na vás čakajú Dožinkové slávnosti a tradičné trhy. V rámci podujatia si budete môcť pozrieť výstavu historických poľnohospodárskych strojov, divadelné predstavenie Hlúpy Kubo v podaní divadla Havran. Malí sa zabavia v tvorivých dielniach a veľkí sa môžu tešiť na Ľudovú cimbalku z Klenovca. V Sušanoch sa však okrem dožiniek uskutoční aj dvojdňová výstava ovocia a zeleniny – Poďakovanie za úrodu.

Hudbu, ale aj dobré jedlo si v sobotu užijete aj v meste Hnúšťa. O prázdne žalúdky sa postará 11. ročník súťaže vo varení kapustnice a o hudobnú nôtu sa postará 4. ročník prehliadky dychovej hudby s názvom Tečkova trubka. Nedeľa, 30. septembra, bude taktiež patriť hudbe. V rimavskosobotskom Dome kultúry sa zabavíte, ale aj zaspievate spoločne s Kollárovcami, ktorí sa predstavia so svojím hudobným programom s názvom Neúprosný čas.

Gemer-Malohont tak bude žiť aj posledný septembrový víkend. Či ste milovník dobrého jedla, divadla, miestnych tradícií alebo hudby víkendové podujatia ulahodia každému. Výber už necháme na vás.

Zdroj: Rimava.sk, regionmalohont.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross