No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Po prezidentke navštívil mesto aj minister školstva Gröhling

LUČENEC – Minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling navštívil Lučenec. Šéf rezortu do centra Novohradu prišiel deň po prezidentke Zuzane Čaputovej v rámci pracovnej cesty po slovenských školách.

Ako sám prezradil, návštevou vzdelávacích inštitúcií sa chcel oboznámiť s problémami, s ktorými sa školy boria.

„V Lučenci sme sa rozprávali, že do škôl potrebujeme dostať ďalší personál a vytvoriť inkluzívne tímy. Verím, že v budúcom období budeme vedieť vyčleniť prostriedky napríklad pre inkluzívne tímy, kde okrem asistentov budú aj špeciálni pedagógovia, logopédi či iné podporné profesie. Finančné prostriedky by sme na to chceli vyčleniť ešte tento rok,“ informoval Gröhling.

Minister okrem Lučenca navštívil aj Veľký Krtíš či Želiezovce. V rámci pracovnej cesty sa chcel oboznámiť so situáciou v spádových oblastiach, kde by sa mohli vytvoriť silnejšie a väčšie školy s dobrým technickým i personálnym vybavením a kvalitným zázemím.

Článok pokračuje pod reklamou.


Návšteva Lučenca pripadla na Európsky deň bicyklov, a tak sa minister, primátorka Alexandra Pivková či viceprimátor Pavol Baculík po tamojších školách a škôlkach presúvali na zdieľaných bicykloch.

„Aj týmto chceme dať najavo, že pohyb je dôležitý, obzvlášť po pandémii. S pánom ministrom dopravy pripravujeme výzvy na to, aby si školy mohli vytvárať centrá s bicyklami, ktoré by mladí ľudia vedeli využívať na cestovanie do a zo školy,“ podotkol šéf rezortu školstva.

Gröhling v Lučenci navštívil priestory Súkromných škôl v Opatovej, Základných škôl Haličská 7 a 8, Špeciálnej materskej školy a zavítal aj na Strednú zdravotnícku školu.

„Sme vďační, že pán minister prišiel aj do nášho regiónu. Mohli sme hovoriť o našich problémoch, no pani riaditeľky sa tiež pochválili dosiahnutými výsledkami, keďže máme šikovné deti aj učiteľov a učiteľky. Na stole ale boli aj vážne témy. Hovorili sme o decentralizácii, presune kompetencií, alebo aj o tom, ako si predstavujeme regionálne školstvo,“ vymenovala primátorka Alexandra Pivková.

foto: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross