No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Dobrovoľní hasiči z R. Bane sa zapojili do dezinfekcie verejných priestranstiev

Do čistenia ulíc sa zapojili už aj hasiči. Dobrovoľní hasiči z Rimavskej Bane sa pustili do dezinfekcie v obci. Prešli všetkými verejnými priestranstvami, ktoré by mohli byť potenciálnym zdrojom nákazy.

„Striekali sme obecné kupy, smetné koše, lavičky, kľučky na úrade a miestnostiach Obecného úradu, a taktiež pred obchodom a poštou, kde sa zhromažďuje veľa osôb,“ povedal pre Rimava.sk veliteľ Dobrovoľného hasičského zboru obce v Rimavskej Bani Peter Rapčan. Nevynechali ani most cez Rimavu a detské ihrisko, a priestranstvo pred materskou a základnou školou.„Použili sme kanadské vaky, jednu malú ručnú rozprašovačku a minuli sme asi 10 litrov dezinfekčného roztoku,“ uviedol Rapčan s tým, že obec dezinfikovali asi hodinu traja členovia zboru.

Podľa jeho slov použili na dezinfekciu vybraných objektov ekologický postrekovač, ktorý je netoxický, nedráždivý, biologicky neškodný a ekologicky bezpečný.

„Chceli by sme túto činnosť vykonávať raz do týždňa, no v prípade potreby aj viackrát, závisí to od aktuálnej situácie šírenia vírusu,“ dodal na záver.

O technickú výpomoc boli požiadaní aj na čistenie miestnej komunikácie v Rimavských Zalužanoch.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Peter Rapčan


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross