No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Pri požiari v Banskej Štiavnici zasahovali aj rimavskosobotskí hasiči

Zdroj: FB Hasičský a záchranný zbor

BANSKÁ ŠTIAVNICA/RIMAVSKÁ SOBOTA – Niekoľko desiatok profesionálnych a dobrovoľných hasičov včera zasahovalo pri požiari v centre mesta Banská Štiavnica. Požiar zachvátil strechu historického objektu s rozlohou cca 400 m2.

Požiar vypukol v sobotu 18. marca v dopoludňajších hodinách v historickej budove, ktorú môžete poznať ako turistickú atrakciu – Banka lásky. Postupne sa rozšíril a poškodil sedem objektov. Hoci je momentálne situácia stabilizovaná, požiar napáchal obrovské škody. „Na mieste stále prebiehajú práce na lokalizácií a likvidácií ohnísk a monitorovanie požiaroviska. Požiar je veľmi smutnou udalosťou, dobrou správou však je, že nedošlo k obetiam na životoch,“ napísalo Ministerstvo vnútra SR na svojom Facebooku.

Článok pokračuje pod reklamou


V Banskej Štiavnici pomáhali aj dve posádky hasičov z Rimavskej Soboty, čo pre portál Rimava.sk potvrdil veliteľ hasičskej stanice Martin Babic. "V Banskej Štiavnici zasahovali dve naše posádky, v prvej išli dvaja hasiči spolu so štábnym vozidlom, o niekoľko hodín neskôr ich vystriedalo ďalších päť kolegov," povedal.

Hasičom na svojom Facebooku poďakoval aj poverený minister vnútra Roman Mikulec. "Ďakujem všetkým zložkám integrovaného záchranného systému, príslušníkom Hasičského a záchranného zboru, dobrovoľným hasičom, polícii, pracovníkom archívov, kolegom z Ozbrojených síl SR a všetkým dobrovoľníkom či občanom, čo pomáhajú zachraňovať tieto vzácne diela. Koordinácia bola rýchla a efektívna. Hasičský a záchranný zbor nasadil sily a prostriedky z celého okresu, požiar je aktuálne sústredený primárne pod strešnými krytmi, identifikujú sa lokálne ohniská. Som informovaný, že väčšina vzácnych archívnych cenností by sa mala dať zasanovať. Všetko však budeme vedieť zodpovedne vyhodnotiť až po uhasení požiaru. Chcem vyjadriť veľkú vďaku zasahujúcim zložkám a všetkým občanom, ktorí pomohli a pomáhajú."

NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross