No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Pri gymnáziu sa zrazili dve autá. Nehoda si vyžiadala aj zranené osoby

RIMAVSKÁ SOBOTA - Dnešné (12. mája) štvrtkové ráno bolo poznačené nehodou. Pri Gymnáziu Ivana Kraska - Ivan Krasko Gimnázium na ulici P. Hostinského došlo k nehode dvoch osobných motorových vozidiel.

Na mieste boli prítomní štyria príslušníci hasičského a záchranného zboru (HaZZ) na jednom kuse techniky a tak isto aj záchranné zložky.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako uviedol Jozef Fekiač z Operačného strediska Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Banskej Bystrici, jedno z vozidiel sa nachádzalo na štátnej ceste a druhé v dôsledku nárazu odhodilo mimo cesty.

"Pri udalosti došlo k zraneniu dvoch osôb. Príslušníci HaZZ po príchode na miesto udalosti zabezpečili havarované vozidlá proti vzniku požiaru a úniku prevádzkových kvapalín. Uniknuté prevádzkové kvapaliny boli zasypané sorbčnou látkou a zozbierané do zbernej nádoby," doplnil Fekiač.

Podľa našich informácií z miesta udalosti, približne 80-ročný vodič vychádzal od sídliska na hlavnú cestu. Pri náraze mal utrpieť zranenia hlavy. Vodička auta značky Škoda Fabia po náraze skončila v oplotení školy. Tiež utrpela zranenia, s ktorými bola prevezená do nemocnice. Príčina zrážky zatiaľ nie je známa.

Na mieste udalosti boli aj dve posádky Záchrannej zdravotnej služby (ZZS), ktoré spoločne s príslušníkmi HaZZ poskytli zraneným osobám predlekársku prvú pomoc.

Na mieste udalosti sa nachádzala aj hliadka polície a odkláňala dopravu.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross