No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Historická budova pri R. Brezove chátra, Lesy ju evidujú ako prebytočnú

2. októbra 2012 |  | 

Historická budova pri obci Rimavské Brezovo v Rimavskosobotskom okrese chátra už niekoľko rokov, jej vlastník Lesy SR ju eviduje dlhšiu dobu ako prebytočnú. Ako Rimava.sk ďalej informoval hovorca Lesov Slovenskej republiky Vlastimil Rezek, o budovu nemal záujem nikto ani za minimálnu cenu za 200 tis. bývalých korún v roku 2008, nevypísali ani vypísané výberové konanie. Záujemcu neevidujú ani v súčasnosti. Prípadné budúce využitie budovy je podľa Rezeka podmienené vysokými investíciami. „Odhad hovorí o minimálne 1,5 mil. eur na čo však podnik LESY SR nemá voľné prostriedky,“ uviedol Rezek.

Budova s prislúchajúcim pozemkom je v správe Lesov SR, ktorým bola v značne zlom stave delimitovaná zo železnorudných baní. Ako doplnil, budova pôvodne slúžila ako sídlo Rimamuránskej banskej spoločnosti. V povojnovom období sa budova využívala k obytným účelom, v poslednom období sociálne slabšími skupinami.

Podľa slov starostky obce Viery Feješovej záujem o budovu mali už pred viac ako desiatimi rokmi, no Lesy im ju nechceli dať do prenájmu ani predať. „Veľmi ma to mrzí, je to krásny kút našej obce,“ povedala starostka, podľa ktorej v tejto dobe už nemajú peniaze na jej rekonštrukciu. Podľa Feješovej chceli v budove urobiť zariadenie pre starších občanov. Strecha budovy je podľa starostky veľmi pekná, z drevených šindĺov, no s jej opravou je skeptická. „Do budovy padá dážď, prerastajú ňou stromy a konáre,“ uzavrela Feješová.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross