HKM štartuje druhú štvrtinu súťaže, do R. Soboty prídu bývalí reprezentanti

23. októbra 2023 | | | |  |

RIMAVSKÁ SOBOTA – Hokejisti HKM Rimavská Sobota vyzvú v utorok, 24. októbra, na domácom ľade hráčov HK Gladiators Trnava. S týmito hokejistami vyhrali v úvodnom kole Tipos Slovenskej hokejovej ligy 2:1. Tentoraz odohrajú Soboťania súboj aj pred televíznymi kamerami. Duel, ktorý sa začína o 18:00, bude vysielať stanica JOJ Šport.

V drese Trnavy pôsobia aj bývalí slovenskí reprezentanti, ako napríklad Michel Miklík či Roman Kukumberg. Vo farbách "gladiátorov" nastupuje aj účastník MS do 20 rokov z roku 2013 Karol Korím.

Na druhú štvrtinu súťaže sa Soboťania naladili víťazne. V piatok, 20. októbra, si poradili doma s Trebišovom 6:2.

Už po prvej tretine bolo takpovediac rozhodnuté. Po 14. minútach viedli Soboťania 4:0 po góloch Nazarova, Lenďáka, Ďalogu a Cútta. Dvadsaťdva sekúnd pred koncom prvej časti hostia znížili gólom Vargu.

Po druhej tretine bol stav už 6:1. Ďalšie dva góly pridali Nazarov a v presilovej hre Frídel. V poslednej časti hostia uzavreli konečné skóre na 6:2 gólom Šimčáka z početnej výhody. Tretí gól Soboťanov, ktorý strelil Ďaloga, vypichla SHL aj na svojich sociálnych sieťach.

"V piatkovom súboji nováčikov predviedli hráči HKM Rimavská Sobota učebnicový signál v rámci hybridného icingu, po ktorom zvyšoval domáci útočník Martin Ďaloga už na 3:0," uviedla v popise k videu.