No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Hnúšťa aj Tisovec sa detského ihriska Žihadielko tento rok nedočkajú, projekt presunuli

Víťazi súťaže o detské ihrisko Žihadielko, medzi ktorými je Hnúšťa aj Tisovec, sa ho tento rok nedočkajú. Dôvodom je aktuálna koronakríza. Avizuje spoločnosť Lidl, ktorá bola organizátorom súťaže. Listom o tom informuje aj mesto Tisovec. Informáciu potvrdil pre Rimava.sk aj vedúci úseku komunikácie spoločnosti Lidl Tomáš Bezák.

„S ohľadom na aktuálnu situáciu, pri zohľadnení všetkých faktorov (realizácia výstavby, zákaz navštevovať detské ihriská, eventy spojené so slávnostným otvorením ihrísk s niekoľkotisícovou návštevnosťou) a po komunikácii so všetkými dotknutými stranami sme sa po neľahkom uvažovaní rozhodli preložiť otvorenie posledných desiatich ihrísk na rok 2021,“ priblížil Bezák.

O tejto skutočnosti informovala spoločnosť aj jednotlivých víťazov, vrátane vedenia mesta Hnúšťa a Tisovec. „Pred pár dňami sme Vám adresovali mail, v ktorom sme Vás prosili o trpezlivosť pri riešení nášho spoločného zámeru - vybudovať a otvoriť Lidl ihrisko Žihadielko vo Vašom meste. V tom období boli postupne prijímané prvé potrebné opatrenia v súvislosti so situáciu na Slovensku. Videli sme, že práve tieto opatrenia a obmedzenia značne komplikujú prácu na našej, ale aj Vašej strane. Bolo zrejmé, že stanovené termíny pre realizáciu detského ihriska boli už vtedy nereálne,“ uviedla Tatiana Čaplová, špecialistka komunikácie pre CSR projekty.Podľa jej slov sa však situácia za ostatné dni nemení, skôr naopak, a aj prognózy nie sú v žiadnom prípade pozitívne. „Už teraz vidíme, že aj keď niektoré služby musia fungovať, život v mestách ešte dlho nebude v starých koľajách,“ povedala Čaplová s tým, že v spoločnosti Lidl to vidia aj na niekoľko mesiacov. Ako ďalej Čaplová podotkla, ak by aj situácia s ohľadom na koronavírus v priebehu leta vrcholila, nikto nevie, čo bude nasledovať. Stav sa môže meniť každým dňom.

„Nechceme v žiadnom prípade ísť do rizika, ktoré by so sebou niesol slávnostný program v deň otvorenia ihriska. Návštevnosť v minulých ročníkoch presahovala 2 500 ľudí. Je otázne, či aj na jeseň by toto bolo možné zrealizovať a zároveň, by tu bola oprávnená obava ľudí z účasti na takýchto hromadných akciách,“ ozrejmila. Ako doplnila, po zvážení všetkých rizík pristúpili ku konečnému rozhodnutiu a celý projekt Lidl ihrisko Žihadielko odkladajú na rok 2021, pričom harmonogram plnenia by bol rovnaký, ako predložili v tomto roku.

FOTO: V poradí druhé ihrisko Žihadielko v R. Sobote otvorili tí najpovolanejší

Zdroj: Rimava.sk, Mesto Tisovec FOTO: Lidl


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross