No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Ihrisko Žihadielko si vybojovali v Hnúšti aj Tisovci, niekoľkodňové naháňanie skončilo rozdielom 12-tich hlasov

Po Rimavskej Sobote, kde už obyvatelia využívajú dve moderné detské ihriská, majú pribudnúť v okrese ďalšie. V hodnote takmer 90-tisíc eur by ich mali dostať v Hnúšti či Tisovci. Rozhodli o tom ľudia dennodenným hlasovaním v poslednom piatom ročníku súťaže Lidl, keď sa celkovým počtom hlasov udržali v prvej desiatke súťažiacich. Súťaž skončila koncom februára, definitívne výsledky Lidl potvrdí až 14. marca.

Hnúšťa po viac ako mesiaci hlasovania obsadila piatu priečku v celoslovenskom hlasovaní s počtom 508 672 hlasov. Len o 12 hlasov mali menej v Tisovci. Hnúšťu podporovalo viac ako 13 300 ľudí zo širokého okolia.

Článok pokračuje pod reklamou.Podľa primátora Hnúšte Romana Lebedu hlasovalo veľa ľudí z okolia. „Veľa ľudí bolo aj zo zahraničia a som veľmi šťastný, že na Hnúšťu nezabudli a pomohli, keď to potrebovala,“ uviedol. Podľa jeho slov by ihrisko zvládli postaviť aj za vlastné peniaze, ale za žiadne peniaze, by nedokázali takto spojiť ľudí, ktorí do toho dali toľko energie. „Sila komunity, dobré srdce, prajnosť, spolupráca, emócie. Nech nám to vydrží aj pre iné projekty a nech sme súdržnejší a lepší k sebe navzájom,“ priznal Lebeda s tým, že nič podobné v Hnúšti nezažil. Ako odmena na hlasujúcich v súťaži podľa neho ešte čaká žrebovanie výhercov pobytov.

Ihrisko v Hnúšti by malo byť v centre, pri základnej škole Klokočova. Samospráva plánuje tiež upraviť okolie parcely.

Iba o 12 hlasov menej mal v súťaži Tisovec, ktorý posledné dni bol v hlasovaní úspešnejší a umiestňoval sa pred Hnúšťou. Mesto napokon skončilo na 6.mieste. Ihrisko by malo byť pri Informačnom stredisku a Kultúrnom dome. „Je tam mestský pozemok, je na dobrom mieste a monitorujú ho aj kamery,“ uviedla pre Rimava.sk spokojná primátorka Tisovca Irena Milecová, ktorá sa počas hlasovania vyjadrila, že ideálne by bolo, keby sa obidva mestá, Tisovec aj Hnúšťa, udržali a získali po ihrisku.

Rimavská Sobota v tomto kole už nezabojovala tak, ako predchádzajúce roky. V súťaži skončila na 48. priečke a mnoho z jej obyvateľov podporilo práve Hnúšťu alebo Tisovec.

Detské ihrisko vyhrali v 10-tich mestách na Slovensku. Najviac hlasov získali v Rožňave, 514 806 hlasov. Pod čiarou, na 12-tom mieste, skončil Lučenec, 17. miesto patrí mestu Tornaľa, 28. miesto Fiľakovo, 29. Brezno, 32. Poltár, 33. Jelšava, 78. Revúca.

Žihadielko je určené deťom od 2 do 12 rokov. Jeho rozmer je 20 x 16 m a bude sa na ňom nachádzať osem herných prvkov. Ihrisko je rozdelené do dvoch zón podľa veku detí – 2 až 6 rokov a 6 až 12 rokov. Deti sa budú môcť zahrať na dvoch hradoch, pieskovisku, kolotoči, hojdačkách či prevažovadlách. Všetky herné prvky sa nesú vo veselých a hravých motívoch Včielky Maje a jej kamarátov. Samozrejmosťou sú aj lavičky, stojan na bicykle, či odpadkové koše.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross