No active "ca-sidebar-197687" sidebar

HNÚŠŤA: Bývalý školský internát by chceli zmeniť na nájomné byty

Hnúšťa radnicaBývalý školský internát v Hnúšti by sa mohol zmeniť na nájomné byty. Takýto zámer pred poslancami prezentovala na poslednom rokovaní mestského zastupiteľstva súkromná spoločnosť so sídlom v Prievidzi. Samospráva je zatiaľ zdržanlivá, radnica chce medzi obyvateľmi preskúmať prípadný záujem o takéto bývanie.

Ako na marcovom rokovaní poslancov odznelo, firma odkúpila internát  a chcela by v ňom zriadiť takmer päťdesiat nájomných bytov. Mesto by následne odkúpilo bytový dom, za peniaze z dotácie a úveru zo Štátneho fondu rozvoja bývania.  Nerealizovalo by žiadne stavebné, projekčné či iné práce súvisiace s výstavbou. Zástupca spoločnosti zároveň uviedol, že ak by Hnúšťa dotáciu a úver neobdržala, nie je ničím viazaná. Ak by zastupiteľstvo zámer schválilo, podľa jeho slov by mohla byť bytovka začiatkom budúceho roka hotová.

Poslanci však v diskusii poukázali na to, že nájomné byty už v meste sú a je otázne, či by sa zaplnili ďalšie. Spomenuli, že ak by sa objavili neplatiči, problém by „malo na krku“ mesto. Podotkli tiež, či by sa radšej nemohlo začať s výstavbou domova dôchodcov alebo domova sociálnych služieb.

Ako pre Rimava.sk uviedol primátor Hnúšte Michal Bagačka, firme umožnili prezentovať svoj zámer na rokovaní zastupiteľstva a nezmietli ho zo stola. Potvrdil však, že sú v tomto smere zdržanliví, keďže v meste už sú nájomné byty. Spomenul tiež, že samospráva sa musí vysporiadať aj s bytovkou na Školskej ulici. Tá už nebola vhodná na bývanie, nájomníci sa z nej museli pre neplatné zmluvy a veľké dlžoby vysťahovať.

Primátor uviedol, že zrealizujú prieskum záujmu o nové nájomné byty a k zámeru sa čoskoro vrátia. Tiež potvrdil,  že v meste je aktuálne väčšia spoločenská objednávka na domov dôchodcov a sociálnych služieb, výzvy na tento účel ale podľa jeho slov nie sú aktuálne vypísané.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross