No active "ca-sidebar-197687" sidebar

HNÚŠŤA: Mesto by si na dofinancovanie kanalizácie malo zobrať úver

msu-hnustaHnúšťanská samospráva si na výstavbu kanalizácie, na ktorú získala nenávratný finančný príspevok vo výške takmer 4 miliónov eur, bude musieť zobrať úver. Okrem päť percentného kofinancovania má preplatiť aj záverečné mesiace prác vo výške 650 tis. eur. Ako ďalej Rimava.sk informovala prednostka mestského úradu v Hnúšti Oľga Maciaková, dôvodom je najnovšie usmernenie ministerstva. „Budeme predkladať mesačné platby s tým, že podľa usmernenia ministerstva životného prostredia nám ich budú brať iba do konca septembra. Potom, do polovice decembra, budeme musieť financie preplatiť my,“ priblížila Maciaková. Zároveň podotkla, ak sa začne stavať, stavba má byť prekleňovacím úverom uhradená do 15. decembra a neskôr preplatená štátom. Informáciou o postupe prípravy realizácie výstavby kanalizácie sa budú zaoberať aj mestskí poslanci na budúcotýždňovom rokovaní, v pondelok, 18. mája.
V Hnúšti plánovali začať s výstavbou ešte v marci, ako Rimava.sk informovala, s prácami sa ale začne neskôr. Dôvodom je ešte neukončený proces verejného obstarávania. Podľa Maciakovej im výsledok kontroly majú oznámiť do konca mája. Podklady na pripomienkovanie samospráva posielala na ministerstvo pôdohospodárstva koncom apríla.

Podľa opisu projektu má byť navrhovaná kanalizácia napojená na existujúcu kanalizačnú sieť. Bude riešiť odvedenie splaškových vôd z mestskej časti Likier, Dolná Kolónia a ulíc Hlavná, Francisciho, Fučíkova, Skalica, Rad, Križanova, Kotlištská, Kraskova, Jilemnického, 1.mája a Banícka. Dobudovať chcú celkovo 5,7 kilometra kanalizácie, jej súčasťou majú byť aj čerpacie stanice. Zabezpečenie projektovej prípravy odsúhlasili poslanci ešte koncom roka 2009.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross