No active "ca-sidebar-197687" sidebar

HNÚŠŤA: Mestské komisie budú mať menej členov ako sa navrhovalo, ušetria 2,7 tis. eur

28. januára 2011 |  | |

Počet komisií pri mestskom zastupiteľstve v Hnúšti sa v nasledujúcom volebnom období nezmení,
budú však mať menej členov ako pôvodne navrhovali politické strany. Zhodli sa na tom poslanci na uplynulom rokovaní, keď v tajnom hlasovaní podporili návrh novozvoleného poslanca Romana Lebedu, aby komisie fungovali v zložení dvaja poslanci (predseda a člen MsZ) a piati občania mesta. Ten istý poslanec by pritom nemal byť vo viacerých komisiách.

"Na základe rozhodnutia poslancov prebehli tajné voľby členov komisií s tým, že poslanci v tajnom hlasovaní mohli zvoliť len päť členov z radov občanov," povedala pre Rimava.sk prednostka mestského úradu Anna Tóbiková. Ako doplnila, poslanci svoje rozhodnutie odôvodnili znižovaním výdavkov na činnosť MsZ. V porovnaní s rokom 2010 bude podľa prednostky na odmeny potrebná rovnaká suma peňazí, ale v porovnaní s návrhom, ktorý bol poslancom predložený, je ročná úspora 2,7 tis. eur. V návrhu sa okrem predsedov počítalo s 55 členmi komisií, schválených bolo iba 36 členov.

Predsedami šiestich komisií sú:
komisia finančná - Danka Kiráľová
komisia podnikateľská, správa mestského majetku, regionálnej politiky, obchodu a cestovného ruchu - Hilda Ginisová
komisia školstva,kultúry a športu - Margita Féderová
komisia sociálna, zdravotná a bytová - Marta Jurčová
komisia výstavby, územného plánovania a životného prostredia - Miroslav Sihelský
komisia ochrany verejného poriadku - Roman Lebeda

V minulom volebnom období boli zriadené rovnaké komisie a počet členov  bol po sedem vrátane poslancov okrem komisie školstva, kultúry a športu, kde bolo deväť členov. Mestskému poslancovi za jedno rokovanie podľa Tóbikovej prináleží odmena vo výške takmer 17 eur, členom komisie takmer 10 eur.  "Poslanci MsZ zatiaľ otázku odmeňovania neriešili, platia zásady z júna 2010," dodala Tóbiková.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross